Szülői tanácsok az otthoni tanuláshoz

2020.03.17

Orbán Viktor miniszterelnök péntek esti bejelentésében vált nyilvánossá, hogy március 16. hétfőtől bezárnak az iskolák, és távoktatás veszi kezdetét. Mivel a koronavírus leginkább az idősebbekre van veszéllyel, így kérte a lakosságot, hogy a gyermekek felügyeletét ha csak lehet, ne a nagyszülőkre bízzuk.

Homeschooling: gyermekünk irodája

A távoktatás és a home office párhuzamba hozható oly módon, hogy mindkettőhöz szükséges a gyors, stabil internet, számítógép, vagy laptop, kényelmes, nyugalmas környezet, ahol tudunk jegyzetelni, elférnek a munkához – tanuláshoz – használt dolgaink, és nem zavar minket senki.

Szülőként a mi feladatunk biztosítani a gyermekünk zavartalan tanulását, és minden szükséges eszközt, körülményt ahhoz, hogy a lehető legzökkenőmentesebb legyen számára ez az időszak. A tárgyi feltételek megadása mellett szánjunk időt arra is, hogy mentálisan támogatjuk a lurkókat. Üljünk le, beszéljük át velük a jelenlegi helyzetet. Tudatosítsuk bennük azt, hogy az otthoni tanulás nem a teljes szabadságot jelenti, éretten és felelősségteljesen kell megállniuk a helyüket ebben a digitális rendszerben, ami az Ő érdekükben jött létre. Ugyanúgy kell koncentrálniuk az online tanórákon, elkészíteni a házi feladatot, gyakorolni, készülni.

Időbeosztás

Figyeljünk arra, hogy gyermekünk időbeosztása ne boruljon fel túlságosan az átmeneti tanítási rendszer következtében. Reggel ugyanabban az időpontban szóljon az ébresztő, mintha készülődnie kellene az iskolába, ugyanazon a rutinon menjen végig reggel, mint minden nap. Így egyrészt nem fog felborulni a bioritmusa, másrészt szellemileg is ráhangolódik a tanulásra, pont mint amikor indul a tanórákra.
Az online órák közötti szünetben kérjük meg, hogy keljen fel a gép elől, mozogjon kicsit, menjen mosdóba, igyon, egyen pár falatot.

Étkezés, vízfogyasztás

Amellett, hogy az otthon kényelme biztosítana bármit a hűtőszekrényből, mégsem célszerű megengedni az össze-vissza evést, ivást. A fentebbi okokból kifolyólag jobb, ha hasonló ételeket, hasonló mennyiségben fogyaszt, mintha fizikailag is bent lenne az iskolában.

Az oktatási intézményekben főleg az általános iskolás kis diákok esetében a tanárok feladata, hogy emlékeztessék a gyermekeket a kellő mennyiségű folyadékbevitelre. A távoktatási rendszerben ez is ránk hárult.

Nagy segítség a Monti vízadagoló

Szerveztünk megfelelő működéséhez, illetve a koncentrációnkhoz elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű és minőségű étel- és italfogyasztás. Sokszor azonban a saját szervezetünk vízpótlására is nehéz odafigyelni, nemhogy valaki máséra.

A vízadagolók, szódagépek viszont folyamatosan szem előtt vannak, így juttatva eszünkbe a fokozatos folyadékbevitelt. Mint ahogy azt már többször megírtuk, a Monti ásványvizek ásványianyag-tartalma kellő mennyiségű a folyamatos, mindennapi fogyasztáshoz, így kitűnő választás.

Valahányszor gyermekünk elsétál a gép előtt, eszébe fog jutni, hogy igyon egy pohár vizet. Főleg, ha egy emlékeztetőt is ragasztunk a géphez ennek érdekében. :)

Az online tanulás olyan, mint az otthonról való munkavégzés. Ugyanolyan odafigyelést igényel, mintha az iskolában, vagy irodában tennénk ugyanezt. Az időbeosztás, étkezés, folyadékpótlás szintén odafigyelést igényel, hiszen a kényelmes, otthoni környezetben hajlamosabbak vagyunk elfeledkezni a vízbevitelről és az evésről.

 

MORE NEWS
Montivíz to another success in the national stage
Montivíz to another success in the national stage
2024.04.08

The ESQR (European Society for Quality Research) is a Swiss organisation that aims to promote quality awareness by rewarding best practice, excellence and technological innovation worldwide.The 2023 ESQR Awards ceremony, which was held in Dubai, was selected by the ESQR's professional committee and Montivíz was invited to attend as a recipient of the award.

How to give appropriate feedback to employees
How to give appropriate feedback to employees
2024.03.22

Effective feedback is key to successful management and employee development. Good feedback not only gives employees an idea of their performance, but also promotes development and motivates them. Inappropriate feedback, on the other hand, can have the opposite effect of boosting morale and performance. It is therefore important that management is aware of how to give effective and constructive feedback to subordinates.

How to avoid the so-called foggy brain?
How to avoid the so-called foggy brain?
2024.03.08

A "brain fog" is a mental condition where we find it hard to concentrate, our memory fails and even simple everyday activities are much more difficult. Although it is not considered a disease by medical science, it is important to recognise it and address its prevention. We have put together some good tips to help you avoid waking up with a foggy brain.

What is brain fog and what can we do about it?
What is brain fog and what can we do about it?
2024.02.23

Most of us have probably experienced the so-called "brain fog", even if we were not aware of it. Brain fog is a confused feeling when we can't concentrate, feel exhausted, yet still can't sleep or relax, or forget things or make simple mistakes or inattentive mistakes. Brain fog can be triggered by anything from lack of sleep, hormonal changes, to health problems such as anxiety, viral illness and Lyme disease. Although brain fog is not considered a disease, it is something to be aware of and prevent.

Understanding and supporting introverted employees in the corporate environment
Understanding and supporting introverted employees in the corporate environment
2024.02.14

An introverted personality is associated with a number of positive qualities that can benefit an organisation. However, we can also run into difficulties that can hinder the development of introverted personalities at work. However, it is important not to see this as a negative but as an obstacle to overcome.

Microplastics, the invisible enemy that is everywhere
Microplastics, the invisible enemy that is everywhere
2024.02.02

The microplastics phenomenon is of serious concern from both an environmental and a health perspective. Microplastics are literally all around us: they are present in water - including drinking water - soil and air. Living organisms at the bottom of the food chain often mix the nutrients with particles that are often invisible to the naked eye and thus enter the food chain. Because of the newness of the problem, no research has yet been done on the long-term effects of microplastics, but it is already clear that they are harmful to our health and the environment.