Nyertes pályázataink
Termelési kapacitás bővítése és telephelyfejlesztés megvalósítása a Montivíz Zrt-nél
Kedvezményezett:
MONTIVÍZ Vízpalackozó és -forgalmazó Zrt.
Projekt azonosítója:
GINOP-1.2.6-8-3-4-16-2017-00014
Vissza nem térítendő támogatás:
62 843 120 Ft, a teljes projekt 36,999999%-a
A projekt megvalósítási időszakának kezdete:
2018.09.24
A projekt tényleges befejezési dátuma
2022.01.27
A projekt tartalma:
Munkahelyi képzések megvalósítása a MONTIVÍZ Vízpalackozó és -forgalmazó Zrt.-nél
Kedvezményezett:
MONTIVÍZ Vízpalackozó és -forgalmazó Zrt.
Projekt azonosítója:
GINOP-6.1.6-17-2018-00520
Támogatási összeg:
9 325 966 Ft, a teljes projekt 99,58%-a
A projekt megvalósítási időszakának kezdete:
2019.01.01
A projekt befejezésének tervezett időpontja:
2019.12.31
A projekt tartalma:
A képzési projekt két fő cél előmozdítását szolgálja:
- Partnereink elégedettségének növelése munkatársaink megoldáskeresésre és együttműködésre fókuszáló kommunikációs-, és problémamegoldó készségeinek fejlesztése által
- Munkatársaink informatikai tudásának fejlesztése, felkészítésük az Ipar 4.0 kihívásaira
Célkitűzésünk a pályázati felhívással összhangban az egész életen át tartó tanulás elősegítése, munkavállalóink készségeinek fejlesztése, beosztásuknak, munkakörüknek megfelelő kompetenciák erősítése, az alkalmazottaink foglalkoztathatóságának növelése, melynek köszönhetően növekedhet a vállalkozásunk versenyképessége.
A projekt a következő elemekből épül fel:
- Hatékony kommunikáció: az asszertív kommunikáció alapjai
- Felelős infokommunikációs eszközhasználat
- Hátékony kooperációs technikák
- IPAR 4.0 oktatás
Az asszertív kommunikációs képzés célja, hogy a résztvevők elsősorban munkájuk során, munkahelyi kapcsolataikban nagyobb eséllyel legyenek képesek az önérvényesítő magatartás tudatos, személyre szabott kialakítására. Kommunikációjuk során képesek legyenek érvényesíteni szükségleteiket úgy, hogy közben a másik fél szükségleteit is tiszteletben tartják.
Az infokommunikációs ismeretszerzéssel munkatársaink hatékonyabban lesznek képesek az adatokat keresni és kezelni. Ennek eredményeképpen a szervezet gyorsabb működésre lesz képes, ami versenyképesebbé tesz minket, hiszen így több, nagyobb mennyiségű megbízást tudunk elvállalni.
A hatékony kooperációs technikák képzés során a résztvevőkkel közösen feltárjuk a kapcsolódást segítő és gátló egyéni kommunikációs és konfliktuskezelési lehetőségeket. Olyan önérvényesítési és megoldásközpontú technikákat sajátíthatnak el a résztvevők, amelyek fejlesztik a kollégákkal való hatékony együttműködés készségét és a nehéz helyzetek kezelésére való hajlandóságot. A csoport az egyéni teljesítményeken túl az együttműködési, szerveződési képességeivel érhet el sikereket. Fontos, hogy a szervezet összes tagja megértse a kooperációs stratégia lényegét, tudja a feladatát, szerepét. A tartós szervezeti sikereket a szervezet jellemző együttműködési stratégiájához alkalmazkodva (például eltérő megoldások javasoltak a projekt alapon működő csoportok részére), az aktuális állapot alapján (szervezeti diagnózis), komplex megoldások formájában (fejlesztés, utánkövetés) lehetséges elérni.
Az Ipar 4.0 képzésen belül fontos megismertetnünk munkavállalóinkkal az Ipar 4.0. lehetőségeinek és megoldásainak áttekintését, az Ipar 4.0 alkalmazásához szükséges szemléleti és elméleti alapismeretek elsajátítását, definícióját, hátterét, kialakulását, az Ipar 4.0 által generált trendek és azok lehetséges globális és iparági hatását, az Ipar 4.0 adott szervezetekre, vállalatokra gyakorolt lehetséges hatásait és közös feldolgozását, az Ipar 4.0 Felkészülési Stratégia és Akcióterv készítését.