Hogyan kerüld el a dehidratációt italozás közben?

2020.12.31

Az ünnepek alatt a családi összejövetelekkor és szűk köri céges eseményeken szinte elkerülhetetlen az alkohollal való találkozás. Múlt héten az ünnepi italok elkészítéséhez hoztunk tippeket, ezen a héten pedig segítünk, hogy hogyan tudod minimalizálni a káros hatásait, hogy elkerüld a másnaposságot. Nem kell hozzá más, mint a legtermészetesebb elem, a víz!

hogyan küzd le a másnaposságot

Miért fájdalmas ilyenkor a dehidratáció?

Egészen biztos a legrosszabb reggelek között tartja mindenki számon azokat, amikor sajgó fejjel és kiszáradt szájjal ébredünk. Az alkohol közismerten vízhajtó hatású. A bevitt mennyiséggel arányosan vonja ki a szervezetből a vizet az elfogyasztott alkohol.

A másnaposság során érzett fájdalom és fáradtság egy része az alkohol megvonási tünete. Ahhoz, hogy elkerüld a kellemetlenséget egyszerű a recept, ne igyál túl sokat. Viszont gyakran megesik, hogy ez a nehezebben betartható része a megelőzésnek. Úgyhogy marad a megfelelő hidratáció!

Hogyan hidratáld magadat megfelelően?

Az emberi test 70 százaléka víz, ezért érezzük a dehidratáció tüneteit gyorsan és gyakran kellemetlenül, különösen másnaposan. A testsúly alapján 10 kilogrammonként 3,5 dl, vagyis két pohár víz az ajánlott napi folyadék bevitel. Tehát egy átlagos felnőtt férfi számára ez körülbelül 2,5-3 liter, a nőknek pedig 2 liter vizet jelent naponta.

Hidratációval a másnaposság ellen

Néhány tippet gyűjtöttünk össze, amivel a legtermészetesebb módon, vagyis vízzel előzheted meg a másnaposságot, vagy legalább enyhíthetsz a tüneteken:

  • Igyál egész nap a szokásosnál kicsit többet. Ha aznap italozás van tervben, érdemes már napközben felkészítened a szervezeted extra folyadékbevitellel.

  • Kísérd az alkoholt vízzel. Egy korsó sörben található alkohol mennyiség két deciliternyi többlet víz kiválasztására készteti a vesédet. Egy kupica pálinka másfél deciliter többlet víz kiválasztást jelent a szervezeted számára. Találd meg az egyensúlyt, egy alkoholos italt kísérjen egy pohár tiszta víz.

  • Ha szomjasnak érzed magad, ne igyál alkoholos italt.

  • Készíts az ágyad mellé egy üveg vizet. Ha felkelsz mindig igyál belőle.

  • Válassz jól, kerüld a cukros koktélokat! Fogyassz minőségi italokat tisztán, vagy keverd szódával! A vodkát és a rumot ihatod szódával és citrommal. Az utóbbi hidratál, az előbbi pedig segíti a méreganyagok lebontását.

Kényelmesen és okosan

A jelenleg kialakult helyzet otthonunkba kényszerített minket. Ami ebből a szempontból viszont inkább segítség. Otthonodban könnyebben tudod orvosolni a dehidratációt és a szűk körű irodai összejövetelre is van kézenfekvő megoldásunk!

A Monti természetes ásványvíz garantálja az egészséges folyadék utánpótlást egyszerűen. Vízadagoló automatáinkkal gombnyomásra tölthetsz magadnak ásványi anyagokban gazdag vizet vagy szódát, amivel eredményesen veheted fel a harcot a másnaposság ellen!

Kérj egyéni ajánlatot vagy látogass el webshopunkba!

 

TOVÁBBI HÍREK
Hogyan teremtsünk pozitív vállalati légkört?
Hogyan teremtsünk pozitív vállalati légkört?
2023.12.08

Nem mindig könnyű kialakítani és fenntartani a munkahelyi kapcsolatokat, mivel időt és energiát igényelnek. Azonban az erőfeszítések megéri, mivel a pozitív munkahelyi kapcsolatok hozzájárulnak a közös célok eléréséhez és növelik a munkahelyi siker esélyeit.

Miért fontos a pozitív légkör a munkahelyen?
Miért fontos a pozitív légkör a munkahelyen?
2023.12.01

A munkahelyi kapcsolatoknak és légkörnek nagyobb hatása van a dolgozók közérzetére és teljesítményére, mint sokan gondolnák. Ha szilárd és jó kapcsolatokat ápolunk csapatunkkal, akkor örömmel fogunk munkába menni. Ez a pozitív érzés és hozzáállás munkahatékonyságunkon és teljesítményünkön is meglátszik.

Hogyan alkalmazkodjunk a téli időszámításhoz?
Hogyan alkalmazkodjunk a téli időszámításhoz?
2023.11.28

A tél már kopogtat az ajtónkon, a nappalok rövidek és zimankósak, az éjszakák hosszúak és hidegek. A téli hónapok - sokszor észrevétlenül - csökkentik motivációnkat, és megnehezíti az összpontosítást a munkára. Szerencsére egy kis odafigyeléssel, néhány apró “lifehack”-kel - vagyis apró trükkel - ellensúlyozni tudjuk a hideg hónapokkal járó nehézségeket.

Hogyan dolgozzunk munkaórák helyett az eredményekért?
Hogyan dolgozzunk munkaórák helyett az eredményekért?
2023.11.17

A munka eredményességének érdekében a vállalkozásoknak kizárólag arra kell koncentrálniuk, hogy az alkalmazottaknak milyen feladatokat kell elvégezniük és azt milyen minőségben kell tenniük. Ez az úgynevezett eredményközpontú munkakörnyezet alapja. Egyszerűen hangzik, nem igaz? A gyakorlatban egy kicsit bonyolultabb, de egy kis szemléletváltással gyorsan nagy lépéseket tehetünk az irányába.

Hogyan tegyük a tanulást a mindennapok részévé?
Hogyan tegyük a tanulást a mindennapok részévé?
2023.11.10

A modern vezetők hatásköre túlmutat a hagyományosan megszokottnál. Nemcsak a munkafolyamatokat és a projekteket kell irányítani, illetve kulcsfontosságú döntéseket hozni, hanem a csapat fejlődését is ösztönözni és támogatni kell. A munkavállalók ideje véges, de kritikus hiba lenne, ha nem tudnánk időt szakítani a tanulásra.

Élelmezési világnap - A víz élet, a víz élelem
Élelmezési világnap - A víz élet, a víz élelem
2023.10.13

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének kezdeményezésére hívták életre az Élelmezési Világnapot több, mint 50 éve. Az esemény célja, hogy felhívja a világ figyelmét arra, hogy világszerte közel 1 milliárd ember éhezik, miközben világ többi részén a túlsúllyal küzdenek. Idén az Élelmezési világnap reflektor fényében a minden élelmiszer mögött megbúvó felbecsülhetetlen értékű ivóvíz áll.