Éhes vagyok vagy szomjas?

2020.07.17

ehes vagyok

Köztudott, hogy testünk 60-70%-a víz, melynek jelenléte kulcsfontosságú a tápanyagok, az oxigén a sejtekhez való eljutásában, majd a salakanyagok elszállításában is.

A felnőtt szervezetből nagyjából 2-2,5 liter folyadék távozik naponta, ezt pedig mindenképpen pótolni kell a nap folyamán, lehetőleg egyenletesen elosztva. Ez alapvető szükséglet ahhoz, hogy legjobb teljesítményünket nyújthassuk, és kiegyensúlyozottak legyünk.

Téves érzetek

Az éhség-és a szomjúságközpont egyaránt az agyban, a hipotalamuszban található, és nehéz elkülöníteni, hogy folyadékra vagy ételre vágyunk-e inkább. A gyomorban jelentkező hiányérzet miatt egyből valami falatozni való után nézünk, pedig az is könnyen lehet, hogy csak szomjasak vagyunk. Ezáltal nem csak felesleges kalóriákat viszünk be, hanem nem gondoskodunk szervezetünk hidratálásáról, így tartósan vízhiányos állapotba kerülhetünk. Minél ritkábban pótoljuk a folyadékot, szervezetünk annál később jelez, ezáltal fáradékonyabbak, ingerlékenyebbek leszünk, és nem is értjük, hogy miért nem töltődünk fel az étkezés hatására. Sanyargatjuk testünket, rossz a közérzetünk, pedig egyszerűen elkerülhető lenne ez az állapot.

éhes vagyok

Hogyan döntheted el egyszerűen, hogy éhes vagy-e vagy szomjas?

Egy egyszerű tippet osztunk meg veled: amikor azt a bizonyos hiányérzetet érzékeled a gyomrod tájékán, először igyál meg egy pohár vizet, majd várj 15-20 percet. Ha még mindig ugyanazt a hiányt érzed, akkor valóban éhes lehetsz, ha viszont elmúlt, akkor máris sokat tettél azért, hogy megfelelően hidratált maradj.

Elegendő vízfogyasztás = pörgős, hatékony munkanapok

Ha nem pótoljuk az elvesztett folyadékot, fáradékonyak, ingerlékenyek leszünk, nehezebben vesszük az akadályokat. Munkatársaid is hatékonyabbak, ha rendszeresen felfrissülnek egy pohár ásványvízzel, egészségesebbek, és kiegyensúlyozottabbak lesznek.

Érdemes tehát megtanulni, hogyan különböztessük meg az éhséget a szomjúságtól. 

A vízadagolók jelenléte miatt többször jut eszünkbe, hogy igyunk egy pohár vizet, ráadásul nagyon kényelmes is, hiszen gombnyomásra adagolja a hideg, a forró vagy akár a szénsavas ásványvizet is.

A Monostorapátiban felszínre bukkanó ásványvíz összetétele gondoskodik róla, hogy a Te és munkatársaid hozzájussatok az értékes ásványi anyagokhoz, Nektek csak arra kell figyelni, hogy egy nap elégszer töltsétek meg poharaitokat. 

Biztosítsd a legfinomabb védőitalt munkahelyeden, kérd a Monti ajánlatát!

TOVÁBBI HÍREK
Hogyan teremtsünk pozitív vállalati légkört?
Hogyan teremtsünk pozitív vállalati légkört?
2023.12.08

Nem mindig könnyű kialakítani és fenntartani a munkahelyi kapcsolatokat, mivel időt és energiát igényelnek. Azonban az erőfeszítések megéri, mivel a pozitív munkahelyi kapcsolatok hozzájárulnak a közös célok eléréséhez és növelik a munkahelyi siker esélyeit.

Miért fontos a pozitív légkör a munkahelyen?
Miért fontos a pozitív légkör a munkahelyen?
2023.12.01

A munkahelyi kapcsolatoknak és légkörnek nagyobb hatása van a dolgozók közérzetére és teljesítményére, mint sokan gondolnák. Ha szilárd és jó kapcsolatokat ápolunk csapatunkkal, akkor örömmel fogunk munkába menni. Ez a pozitív érzés és hozzáállás munkahatékonyságunkon és teljesítményünkön is meglátszik.

Hogyan alkalmazkodjunk a téli időszámításhoz?
Hogyan alkalmazkodjunk a téli időszámításhoz?
2023.11.28

A tél már kopogtat az ajtónkon, a nappalok rövidek és zimankósak, az éjszakák hosszúak és hidegek. A téli hónapok - sokszor észrevétlenül - csökkentik motivációnkat, és megnehezíti az összpontosítást a munkára. Szerencsére egy kis odafigyeléssel, néhány apró “lifehack”-kel - vagyis apró trükkel - ellensúlyozni tudjuk a hideg hónapokkal járó nehézségeket.

Hogyan dolgozzunk munkaórák helyett az eredményekért?
Hogyan dolgozzunk munkaórák helyett az eredményekért?
2023.11.17

A munka eredményességének érdekében a vállalkozásoknak kizárólag arra kell koncentrálniuk, hogy az alkalmazottaknak milyen feladatokat kell elvégezniük és azt milyen minőségben kell tenniük. Ez az úgynevezett eredményközpontú munkakörnyezet alapja. Egyszerűen hangzik, nem igaz? A gyakorlatban egy kicsit bonyolultabb, de egy kis szemléletváltással gyorsan nagy lépéseket tehetünk az irányába.

Hogyan tegyük a tanulást a mindennapok részévé?
Hogyan tegyük a tanulást a mindennapok részévé?
2023.11.10

A modern vezetők hatásköre túlmutat a hagyományosan megszokottnál. Nemcsak a munkafolyamatokat és a projekteket kell irányítani, illetve kulcsfontosságú döntéseket hozni, hanem a csapat fejlődését is ösztönözni és támogatni kell. A munkavállalók ideje véges, de kritikus hiba lenne, ha nem tudnánk időt szakítani a tanulásra.

Élelmezési világnap - A víz élet, a víz élelem
Élelmezési világnap - A víz élet, a víz élelem
2023.10.13

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének kezdeményezésére hívták életre az Élelmezési Világnapot több, mint 50 éve. Az esemény célja, hogy felhívja a világ figyelmét arra, hogy világszerte közel 1 milliárd ember éhezik, miközben világ többi részén a túlsúllyal küzdenek. Idén az Élelmezési világnap reflektor fényében a minden élelmiszer mögött megbúvó felbecsülhetetlen értékű ivóvíz áll.