Hogyan szűri meg a vizet a hálózati automata?

2020.07.02

Úton-útfélen találkozhatunk különféle vízszűrőkkel, melyek a tiszta, káros anyagoktól mentes, finom ivóvíz ígéretével kecsegtetnek. Tudtad, hogy a hálózati automaták is megszűrik az ivóvizet? Persze vízszűrő és vízszűrő között óriási különbségek vannak, ezért érdemes megnézni, hogy egy-egy hálózati vízadagolóban pontosan milyen szűrőbetétet helyeztek el.

A magyar csapvíz minősége

Magyarországon hivatalosan mindenütt fogyasztásra alkalmas a vezetékes víz, ám sok helyen a tisztaság az élvezhetőség rovására megy, a “vegyszer ízű” vizeket pedig nem szívesen fogyasztjuk. Emellett egyre több olyan hírt kapunk, hogy sajnos a vízvezeték elhasználódása és a nem tökéletes tisztítás miatt sok káros anyag marad az ivóvízben.

Egyre többen használnak valamilyen víztisztítót, vízszűrőt

Nem csoda hát, hogy egyre nagyobb az igény a különféle vízszűrők használatára. A piacon számos eszköz beszerezhető, de a laikus vásárló sokszor nehezen tesz különbséget köztük.

A vízszűrő kancsók és egyszerűbb víztisztító berendezések például kiszűrik a nagyobb méretű szennyeződéseket, és eltüntetik a víz kellemetlen ízét, de a kisebb méretű szintetikus maradványok kiszűrésére már alkalmatlanok. Arról nem is beszélve, hogy használat közben a szűrő elszennyeződhet, ekkor pedig baktériumok telepedhetnek meg rajta.

Akkor mi a megoldás?

Vízszűrő berendezésedet nagy gonddal válaszd meg! Mindenképpen kérdezd meg, hogy a szolgáltató által forgalmazott víztisztító rendelkezik-e ÁNTSZ engedéllyel, a megfelelő OTH (Országos Tisztifőorvosi Hivatal) engedélyekkel, illetve megfelel-e a 201/2001. X. 25. Kormányrendelet általi törvényi szabályozásnak. Fontosak még az NSF/ANSI szabványok is, melyek megkövetelik a klóros íz és szag és a paraziták csökkentését. A meleg és nedves környezetben könnyen elszaporodnak a baktériumok, ennek meggátlására általában ezüst impregnálást alkalmaznak.

Ezek az engedélyek garantálják, hogy biztonságos ivóvizet fogyaszthass.  

Milyen szűrőbetét van a Monti hálózati vízadagolókban?

A Monti hálózati vízadagolóiban 3M™ Aqua-Pure™ szűrőbetét található:

  • egyedülálló ezüstözött szénszűrő technológiával készül, mely eltávolítja a klóros ízt és szagot, az üledéket és a parazitákat

  • Az ezüstözött aktív-szén blokk felel azért, hogy a baktériumok ne szaporodjanak el

  • Vízkőgátló anyaggal rendelkezik.

  • Kiszűri a lebegő szennyeződéseket (1 mikronos mechanikai szűrésre képes)

  • Kiszűri az illékony anyagokat: ólom, benzol, diklórbenzol, toxafén

  • Minden alkatrésze az NSF/ANSI szabvány szerint bevizsgált és ÁNTSZ engedéllyel rendelkezik (KEF-5300-4/2014 és KEF-445-1/2016)

  • Környezetbarát, újrahasznosítható, holttérmentes kivitellel rendelkezik

Hálózati vízadagoló automatáink segítségével tehát igazán tiszta és biztonságos ivóvízhez juthatsz. Csak egy gombnyomás, és máris rendelkezésedre áll a hideg, forró vagy akár a szénsavas víz is. Nézz körül elegáns megjelenésű hálózati vízadagolóink között!

TOVÁBBI HÍREK
Montivíz újabb sikerre a nemzetkőzi porondon
Montivíz újabb sikerre a nemzetkőzi porondon
2024.04.08

Az ESQR (European Society for Quality Research) egy svájci szervezet, aminek a célja, hogy elősegítse a minőségtudatosságot azzal, hogy díjazza a legjobb gyakorlatokat, a kiválóságot és a technológiai innovációt világszerte. 2023-ban a Dubai-ban került sor az ESQR szakmai bizottsága által kiválasztott vállalkozások díjazására. Az eseményre a Montivíz is meghívást kapott a díjvárományosaként.

Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
2024.03.22

A hatékony visszajelzés-adás kulcsfontosságú a sikeres vezetés és az alkalmazottak fejlődése szempontjából. A jó visszajelzések nemcsak képet adnak az alkalmazottaknak a teljesítményükről, hanem elősegítik a fejlődést és motiválnak. A nem megfelelő visszajelzésekkel ellenben az ellentétes hatást érhetjük el, vagyis romboljuk vele a morált és a teljesítményt. Ezért fontos, hogy a menedzsment tisztában legyen azzal, hogyan kell hatékony és konstruktív visszajelzést adni a beosztottaknak.

Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
2024.03.08

A "brain fog" egy mentális állapot, amikor nehéznek érezzük a koncentrációt, a memóriánk kihagy, és az egyszerűbb mindennapi tevékenységeket is jóval nehezebbnek találjuk. Bár az orvostudomány nem tekinti betegségnek, azonban fontos, hogy felismerjük és foglalkozzunk a megelőzésével. Néhány jó tanácsot gyűjtöttünk össze, amivel elkerülhetjük, hogy ködös aggyal ébredjünk.

Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
2024.02.23

Valószínűleg legtöbbünk már megtapasztalta az úgynevezett “brain fog”, vagyis az agyi köd érzést, még ha nem is voltunk tudatában a dolognak. Az agyi köd egy zavaros érzés, amikor nem tudunk koncentrálni, kimerültnek érezzük magunkat, ugyanakkor még sem tudunk aludni vagy pihenni, illetve elfelejtünk dolgokat, vagy egyszerű hibákat, figyelmetlenségeket követünk el. Az agyi ködöt sok minden kiválthatja az alváshiánytól kezdve a hormonális változásokon át, az olyan egészségügyi problémákig, mint például a szorongás, vírusos megbetegedés és Lyme-kór. Bár nem betegségként tartják számon az agyi ködöt, mégis érdemes odafigyelni rá, és megelőzni.

Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
2024.02.14

Az introvertált személyiséggel számtalan olyan pozitív tulajdonság társul, ami egy szervezet számára előnyös lehet. Azonban észrevétlenül bele ütközhetünk olyan nehézségekbe, amelyek hátráltatják a visszahozódó személyiségek kibontakozását a munkában. Viszont fontos, hogy erre ne negatívumként tekintsünk, hanem leküzdendő akadályként.

Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
2024.02.02

A mikroplasztik jelenség környezetvédelmi és egészségügyi szempontból egyaránt komoly aggodalomra ad okot. A mikroműanyag szó szerint körülvesz minket: jelen van a vizekben - az ivóvízben is -, a talajban és levegőben. A tápláléklánc alján elhelyezkedő élőlények gyakran összekeverik a tápanyaggal a szabad szemmel sokszor láthatatlan részecskék, amelyek így bejutnak a táplálékláncba. A probléma újdonsága miatt még nincsenek kutatások a mikroplasztik hosszútávú hatásáról, viszont az már most is jól látszik, hogy egészségünkre és környezetünkre egyaránt ártalmas.