Ismered a dehidratáció rejtett tüneteit?
2020.08.19
Volt már, hogy fáradtnak érezted magad, pedig látszólag nem volt rá okod? Ez jelentheti azt, hogy túl sokat dolgoztál, beteg vagy, vagy pihenésre van szükséged, de gyakrabban utal arra, hogy szervezeted szomjazik.
Ismert és rejtett tünetek
A szervezet hamar dehidratálttá válhat, hiszen csupán 2%-nyi folyadék csökkenés is komoly változásokat okozhat. Talán Te is tisztában vagy vele, hogy ha keveset iszol, akkor szembe kell nézned a hasító fejfájással, szájszárazsággal, szomjúsággal. Azt azonban kevesebben tudják, hogy vannak egyéb, kevésbé egyértelmű jelei is annak, hogy a szervezetnek több folyadékra lenne szüksége. Ilyenek például: reflux, szorongás, asztma, emésztési problémák, szédülés, kimerültség, magas vérnyomás, vízvisszatartás, megmagyarázhatatlan fájdalmak stb.
A dehidratáltság az allergiás tüneteket is felerősíti
Tanulmányok szerint az is előfordulhat, hogy az allergiás tünetek felerősödése mögött a szervezet dehidratációja áll. Ebben az állapotban ugyanis megemelkedik a szervezet hisztamin szintje, ezáltal Cortisol stressz hormonok szabadulnak fel, mely meggátolja a fehérvérsejtek termelést, ezzel jobban kitéve a szervezetet az allergének káros hatásainak.
Ha a fenti tüneteket veszed észre magadon, próbálj meg több ásványvizet fogyasztani, és figyeld meg, hogy javul-e az állapotod. Az irodában, üzemben is kézenfekvő megoldás a ballonos vagy a hálózati vízadagoló, melynek látványa mindig emlékeztet, hogy eljött az ideje egy pohár víz elfogyasztásának. Ráadásul egy gombnyomásra juthatsz hozzá hideg, forró vagy szénsavas italodhoz. Kérj személyre szabott ajánlatot ügyfélszolgálatunkon!
TOVÁBBI HÍREK

Hogyan teremtsünk pozitív vállalati légkört?
2023.12.08Nem mindig könnyű kialakítani és fenntartani a munkahelyi kapcsolatokat, mivel időt és energiát igényelnek. Azonban az erőfeszítések megéri, mivel a pozitív munkahelyi kapcsolatok hozzájárulnak a közös célok eléréséhez és növelik a munkahelyi siker esélyeit.

Miért fontos a pozitív légkör a munkahelyen?
2023.12.01A munkahelyi kapcsolatoknak és légkörnek nagyobb hatása van a dolgozók közérzetére és teljesítményére, mint sokan gondolnák. Ha szilárd és jó kapcsolatokat ápolunk csapatunkkal, akkor örömmel fogunk munkába menni. Ez a pozitív érzés és hozzáállás munkahatékonyságunkon és teljesítményünkön is meglátszik.

Hogyan alkalmazkodjunk a téli időszámításhoz?
2023.11.28A tél már kopogtat az ajtónkon, a nappalok rövidek és zimankósak, az éjszakák hosszúak és hidegek. A téli hónapok - sokszor észrevétlenül - csökkentik motivációnkat, és megnehezíti az összpontosítást a munkára. Szerencsére egy kis odafigyeléssel, néhány apró “lifehack”-kel - vagyis apró trükkel - ellensúlyozni tudjuk a hideg hónapokkal járó nehézségeket.

Hogyan dolgozzunk munkaórák helyett az eredményekért?
2023.11.17A munka eredményességének érdekében a vállalkozásoknak kizárólag arra kell koncentrálniuk, hogy az alkalmazottaknak milyen feladatokat kell elvégezniük és azt milyen minőségben kell tenniük. Ez az úgynevezett eredményközpontú munkakörnyezet alapja. Egyszerűen hangzik, nem igaz? A gyakorlatban egy kicsit bonyolultabb, de egy kis szemléletváltással gyorsan nagy lépéseket tehetünk az irányába.

Hogyan tegyük a tanulást a mindennapok részévé?
2023.11.10A modern vezetők hatásköre túlmutat a hagyományosan megszokottnál. Nemcsak a munkafolyamatokat és a projekteket kell irányítani, illetve kulcsfontosságú döntéseket hozni, hanem a csapat fejlődését is ösztönözni és támogatni kell. A munkavállalók ideje véges, de kritikus hiba lenne, ha nem tudnánk időt szakítani a tanulásra.

Élelmezési világnap - A víz élet, a víz élelem
2023.10.13Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének kezdeményezésére hívták életre az Élelmezési Világnapot több, mint 50 éve. Az esemény célja, hogy felhívja a világ figyelmét arra, hogy világszerte közel 1 milliárd ember éhezik, miközben világ többi részén a túlsúllyal küzdenek. Idén az Élelmezési világnap reflektor fényében a minden élelmiszer mögött megbúvó felbecsülhetetlen értékű ivóvíz áll.