Irodai óvintézkedések: erre kell most nagyon figyelni!

2020.03.17

Bár a legtöbb munkáltató elrendelte a home office-t az irodisták számára, de vannak még munkahelyek, ahol kitartanak az irodai légkör biztosításával az esetleges további szigorításokig. Ebben a cikkben szeretnénk bemutatni azokat a vízadagolókkal, szódagépekkel kapcsolatos óvintézkedéseket, biztonsági szempontokat, melyekre most kiemelt figyelmet kell fordítanunk. Adunk továbbá néhány hasznos tanácsot a nagyobb biztonság érdekében.

Vízadagolók tisztán tartása

Minden egyes vírus, vagy baktérium terjedésében a közösen használt tárgyak jelentik az egyik legnagyobb gócpontot. Az alábbiakra most fektessünk nagyobb hangsúlyt.

  • Ügyeljünk az érintő felületekre, nyomógombokra! Csak tiszta kézzel érjünk a gépek gombjaihoz, így megelőzhető a felületek szennyezése. Ha van rá lehetőség, akkor javasoljuk azt is, hogy naponta – akár több alkalommal is – töröljük át ezeket a felületeket fertőtlenítőkendővel.
  • Csepegtetőtálca. Igyekezzünk szárazon tartani a csepegtető részt is. Ürítsük minél gyakrabban.
  • „Semmi tapi!” Vannak gépek, melyek kialakításának elve, hogy a poharat egy billenőkarhoz tolva tudunk vizet nyerni. Amíg a kart nyomva tartjuk, folyik a víz.

Ezeknél a gépeknél igyekezzünk betartani, hogy kézzel nem érünk a billenőcsapokhoz, csak és kizárólag a pohárral.

Nemcsak ennél a kialakításnál kell figyelni arra, hogy a kifolyócsonkokat ne érintsük meg kézzel! A kifolyócsonk az a kis cső, amiből a víz közvetlenül kifolyik a gépből.

A rejtett kifolyócsonkok biztonsága

Azoknál a vízgépeknél, ahol a fent leírt kis kifolyócsövet szemmel nem látjuk, ott rejtett kifolyócsonkról beszélhetünk. Ennek előnye, hogy véletlenül sem tudjuk megérinteni kézzel, - vagy a pohár szélével - így egyértelműen kisebb a beszennyezésének esélye. Ez a kialakítás azonban nemcsak emiatt előnyös. Egy drámai példával élve, ha egy kolléga tüsszent a gép mellett, a kifolyó ekkor sincs veszélyben.

A Monti által forgalmazott szódagépek és vízgépek java része rejtett kifolyócsonkos kialakítású. Így például a Cosmetal Avant géptípusainak, illetve az angol Borg and Overstrom család gépeinek bérlői megnyugodhatnak.

Alapos fertőtlenítés

Ez a már unalomig ismételt aprólékos kézmosáson túl az irodai eszközök, és berendezések fertőtlenítését is jelenti. Ne hagyatkozzunk kizárólag a takarítókra, hiszen az ő feladatuk egy adott időintervallumban fertőtleníteni, takarítani az irodát.

  • Asztalunk fertőtlenítése. Erre a legegyszerűbb, de mégis hatásos megoldás a fertőtlenítőkendők használata. Minden nap töröljük át vele a következő tárgyakat legalább egyszer: klaviatúra, egér, telefon, íróeszközök, fiókok fogantyúja, és maga az asztallap.
  • A mosdók kérdésköre. Környezettudatosság ide, vagy oda, sajnos a jelenlegi helyzetre való tekintettel semmiképp se használjuk a kézszárító berendezéseket! Válasszuk a papírtörlőt, erre Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője még egy videóban is felhívja a figyelmet.

A szóvivő hangsúlyozza, hogy magát a csapot is a papírtörlővel érdemes elzárni, így elkerülve, hogy visszaszennyeződjön a kezünk. Itt megjegyeznénk, hogy célszerű a papírtörlőt alkalmazni magának a kilincsnek a megfogásához is a mosdóból való távozáskor.

Persze az csak külön pozitívum, ha a mosdók kilincseit és a csaptelepeket is naponta többször van lehetőség fertőtleníteni.

  • Irodai bögrék, poharak. Tudjuk, hogy sokaknak milyen fontos, hogy legyen egy saját bögréje, vagy pohara bent az irodában, amiből csak ő iszik, a többiek rá se néznek. Azonban most azokhoz szólván akik nem ennyire érzékenyek e téren, mindenképpen jelöljünk ki saját poharat magunknak, mindenki biztonsága érdekében. Ez egyébként nemcsak a mostani helyzetre való tekintettel lehet célszerű, egyértelműen nagyobb biztonságot nyújt egyéb betegségek szempontjából is.

A fenti utasítások betartása mindannyiunk érdeke. Mi magunk is óvatosabbak vagyunk. Jelenleg sem az ásványvíz-gyártást, sem a forgalmazást nem szüneteltetjük, mindenki számára a megszokott minőségben biztosítjuk a vízfogyasztás élményét.

Home office, vagy iroda, mindenki nagyon vigyázzon magára és családjára! További cikkeink a témával kapcsolatban híreink között olvashatóak.

 

TOVÁBBI HÍREK
Montivíz újabb sikerre a nemzetkőzi porondon
Montivíz újabb sikerre a nemzetkőzi porondon
2024.04.08

Az ESQR (European Society for Quality Research) egy svájci szervezet, aminek a célja, hogy elősegítse a minőségtudatosságot azzal, hogy díjazza a legjobb gyakorlatokat, a kiválóságot és a technológiai innovációt világszerte. 2023-ban a Dubai-ban került sor az ESQR szakmai bizottsága által kiválasztott vállalkozások díjazására. Az eseményre a Montivíz is meghívást kapott a díjvárományosaként.

Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
2024.03.22

A hatékony visszajelzés-adás kulcsfontosságú a sikeres vezetés és az alkalmazottak fejlődése szempontjából. A jó visszajelzések nemcsak képet adnak az alkalmazottaknak a teljesítményükről, hanem elősegítik a fejlődést és motiválnak. A nem megfelelő visszajelzésekkel ellenben az ellentétes hatást érhetjük el, vagyis romboljuk vele a morált és a teljesítményt. Ezért fontos, hogy a menedzsment tisztában legyen azzal, hogyan kell hatékony és konstruktív visszajelzést adni a beosztottaknak.

Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
2024.03.08

A "brain fog" egy mentális állapot, amikor nehéznek érezzük a koncentrációt, a memóriánk kihagy, és az egyszerűbb mindennapi tevékenységeket is jóval nehezebbnek találjuk. Bár az orvostudomány nem tekinti betegségnek, azonban fontos, hogy felismerjük és foglalkozzunk a megelőzésével. Néhány jó tanácsot gyűjtöttünk össze, amivel elkerülhetjük, hogy ködös aggyal ébredjünk.

Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
2024.02.23

Valószínűleg legtöbbünk már megtapasztalta az úgynevezett “brain fog”, vagyis az agyi köd érzést, még ha nem is voltunk tudatában a dolognak. Az agyi köd egy zavaros érzés, amikor nem tudunk koncentrálni, kimerültnek érezzük magunkat, ugyanakkor még sem tudunk aludni vagy pihenni, illetve elfelejtünk dolgokat, vagy egyszerű hibákat, figyelmetlenségeket követünk el. Az agyi ködöt sok minden kiválthatja az alváshiánytól kezdve a hormonális változásokon át, az olyan egészségügyi problémákig, mint például a szorongás, vírusos megbetegedés és Lyme-kór. Bár nem betegségként tartják számon az agyi ködöt, mégis érdemes odafigyelni rá, és megelőzni.

Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
2024.02.14

Az introvertált személyiséggel számtalan olyan pozitív tulajdonság társul, ami egy szervezet számára előnyös lehet. Azonban észrevétlenül bele ütközhetünk olyan nehézségekbe, amelyek hátráltatják a visszahozódó személyiségek kibontakozását a munkában. Viszont fontos, hogy erre ne negatívumként tekintsünk, hanem leküzdendő akadályként.

Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
2024.02.02

A mikroplasztik jelenség környezetvédelmi és egészségügyi szempontból egyaránt komoly aggodalomra ad okot. A mikroműanyag szó szerint körülvesz minket: jelen van a vizekben - az ivóvízben is -, a talajban és levegőben. A tápláléklánc alján elhelyezkedő élőlények gyakran összekeverik a tápanyaggal a szabad szemmel sokszor láthatatlan részecskék, amelyek így bejutnak a táplálékláncba. A probléma újdonsága miatt még nincsenek kutatások a mikroplasztik hosszútávú hatásáról, viszont az már most is jól látszik, hogy egészségünkre és környezetünkre egyaránt ártalmas.