Nemzetközi klímaváltozási akciónap - Május 15.

2020.05.15

Klímaváltozás, globális felmelegedés

2007-ben az ENSZ klímaváltozással foglalkozó nemzetközi szakértői testülete megállapította, hogy a globális felmelegedést tényként kezelhetjük, a káros anyagok kibocsátásáért pedig a Földön élő minden egyes ember felelős.

A Nemzetközi klímaváltozási akciónap célja, hogy felhívja a figyelmet az összefogás erejére, hiszen csak így védhetjük meg bolygónkat.

Mi történik a környezetünkkel?

A klímaváltozás jelei és következményei nap mint nap tapasztalhatók világszerte:

  • új hőmérsékleti rekordok születnek

  • a globális tengerszint folyamatosan emelkedik

  • a sarki jégsapkák és a gleccserek egyre fogynak

  • az óceánok elsavasodnak

  • egyre gyakoribbak a természeti katasztrófák

Öröm az ürömben, avagy a koronavírus járvány hatása a környezetre

A koronavírus járvány az egész világot felforgatta, és környezetünkre is nagy hatással van. Az ipari termelés visszaesett, és a közlekedésből származó kibocsátás is csökkent, ennek köszönhetően pedig a világon több helyen is tisztult a levegő, és a tengerek vize is. Az Európai Közegészségügyi Szövetség (EPHA) videója bemutatja, hogyan csökken a légszennyezés Európában:

Sajnos Magyarországon a lakossági tüzelés okozza a legnagyobb szennyezést, ezért a meleg idő beálltáig nem tisztult jelentősen a levegő, de a járvány okozta környezeti megtisztulás mégis hatással lehet az emberek szemléletváltására.

Mit tehetünk környezetünkért?

Sokan azt gondolják, hogy egyetlen ember úgysem tud változtatni a romló tendencián. Ha azonban mindenki megteszi azt, amit tud, akkor az erőfeszítés előbb-utóbb összeadódik, és igenis megőrizhetjük Földünket unokáink, dédunokáink számára.

  • Fontos a szemléletváltás

  • Ismerd meg a környezetbarát megoldásokat

  • Cselekedj: használj minél több újra felhasználható terméket, gyűjtsd szelektíven a hulladékot vagy egyszerűen ültess néhány fát

Mit tesz a Montivíz a környezet megóvásáért?

A Monti természetes ásványvizet érintetlenül, eredeti értékeit megtartva 19 literes ballonokba töltjük, melyeket alapos tisztítás után újratöltünk. A ballonos vízadagolók használatával partnereink több ezer PET palacktól mentik meg bolygónkat.

Természeti kincseink, bolygónk megőrzése a Montivíz szívügye is, segítsünk együtt, hogy utódaink is élvezhessék a természet adta csodákat! Kattints a képre és tudj meg többet hazánk kincséről!

Klímaváltozási akció nap

TOVÁBBI HÍREK
Montivíz újabb sikerre a nemzetkőzi porondon
Montivíz újabb sikerre a nemzetkőzi porondon
2024.04.08

Az ESQR (European Society for Quality Research) egy svájci szervezet, aminek a célja, hogy elősegítse a minőségtudatosságot azzal, hogy díjazza a legjobb gyakorlatokat, a kiválóságot és a technológiai innovációt világszerte. 2023-ban a Dubai-ban került sor az ESQR szakmai bizottsága által kiválasztott vállalkozások díjazására. Az eseményre a Montivíz is meghívást kapott a díjvárományosaként.

Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
2024.03.22

A hatékony visszajelzés-adás kulcsfontosságú a sikeres vezetés és az alkalmazottak fejlődése szempontjából. A jó visszajelzések nemcsak képet adnak az alkalmazottaknak a teljesítményükről, hanem elősegítik a fejlődést és motiválnak. A nem megfelelő visszajelzésekkel ellenben az ellentétes hatást érhetjük el, vagyis romboljuk vele a morált és a teljesítményt. Ezért fontos, hogy a menedzsment tisztában legyen azzal, hogyan kell hatékony és konstruktív visszajelzést adni a beosztottaknak.

Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
2024.03.08

A "brain fog" egy mentális állapot, amikor nehéznek érezzük a koncentrációt, a memóriánk kihagy, és az egyszerűbb mindennapi tevékenységeket is jóval nehezebbnek találjuk. Bár az orvostudomány nem tekinti betegségnek, azonban fontos, hogy felismerjük és foglalkozzunk a megelőzésével. Néhány jó tanácsot gyűjtöttünk össze, amivel elkerülhetjük, hogy ködös aggyal ébredjünk.

Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
2024.02.23

Valószínűleg legtöbbünk már megtapasztalta az úgynevezett “brain fog”, vagyis az agyi köd érzést, még ha nem is voltunk tudatában a dolognak. Az agyi köd egy zavaros érzés, amikor nem tudunk koncentrálni, kimerültnek érezzük magunkat, ugyanakkor még sem tudunk aludni vagy pihenni, illetve elfelejtünk dolgokat, vagy egyszerű hibákat, figyelmetlenségeket követünk el. Az agyi ködöt sok minden kiválthatja az alváshiánytól kezdve a hormonális változásokon át, az olyan egészségügyi problémákig, mint például a szorongás, vírusos megbetegedés és Lyme-kór. Bár nem betegségként tartják számon az agyi ködöt, mégis érdemes odafigyelni rá, és megelőzni.

Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
2024.02.14

Az introvertált személyiséggel számtalan olyan pozitív tulajdonság társul, ami egy szervezet számára előnyös lehet. Azonban észrevétlenül bele ütközhetünk olyan nehézségekbe, amelyek hátráltatják a visszahozódó személyiségek kibontakozását a munkában. Viszont fontos, hogy erre ne negatívumként tekintsünk, hanem leküzdendő akadályként.

Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
2024.02.02

A mikroplasztik jelenség környezetvédelmi és egészségügyi szempontból egyaránt komoly aggodalomra ad okot. A mikroműanyag szó szerint körülvesz minket: jelen van a vizekben - az ivóvízben is -, a talajban és levegőben. A tápláléklánc alján elhelyezkedő élőlények gyakran összekeverik a tápanyaggal a szabad szemmel sokszor láthatatlan részecskék, amelyek így bejutnak a táplálékláncba. A probléma újdonsága miatt még nincsenek kutatások a mikroplasztik hosszútávú hatásáról, viszont az már most is jól látszik, hogy egészségünkre és környezetünkre egyaránt ártalmas.