További tippeket hoztunk, amikkel tehetsz a vízpazarlás ellen

2020.10.22

 

A hónap utolsó munkanapja, azaz jövő hét péntek a takarékossági világnap. Hétről hétre megújuló cikksorozatunkkal szeretnénk felhívni a figyelmet Földünk legfontosabb értékének fontosságára, a vízre. A mai írásunkban a múlt hetihez hasonlóan hasznos és egyszerű víz spórolási tippeket hoztunk, amivel nem csak Földünket óvjuk, hanem vízszámlánkat is csökkenthetjük.

Miért a víz legfontosabb kincs számunkra?

Földünk leggyakoribb eleme, nem véletlen a kék bolygó elnevezés. A sejtek kétharmadát víz alkotja, elképzelhetetlen lenne az élet enélkül és nem csak az élővilág, a minket körülvevő élettelen ásványoknak és kőzeteknek is pótolhatatlan része, egyszerűen szólva minden víz. Ezért is fontos, hogy mindent megtegyünk vízkészletünk védelméért.

Néhány hétköznapi dolog, amit tehetünk

  • Mindig legyen a hűtőben víz. Rengeteg vizet pazarolunk azzal, miközben arra várunk, hogy a csapból hidegebb víz jöjjön. 
  • Annyi vizet melegítsünk a vízforralóba amennyire szükségünk is van. Érdemes kimérni a víz mennyiségét, amit felforralunk, így nem csak vízzel, de az árammal is takarékoskodunk.
  • A WC lehúzásakor figyeljünk arra, hogy csak annyi vizet használjunk amennyi szükséges. Legtöbb WC tartály esetén megállíthatjuk az öblítést.
  • Ha zöldséget párolsz, ugyanazt a vizet felhasználhatod a köret elkészítésére. Nem csak vizet spórolsz vele, de még finomabb is lesz tőle. 

Kisebb beruházással vagy időráfordítással látványosan csökkenthető a vízfogyasztás

  • Érdemes egykaros csapokra cserélni a csaptelepeket, így a víz beállítási ideje, valamint a nyitási és zárási idő jelentősen csökkenthető. Rengeteg vizet megtakaríthatunk vele.
  • A fürdőszobában folyik el a legnagyobb mennyiségű víz. Számos megoldás van, amivel jelentősen csökkenthető a vízszámla. Érdemes a WC tartályt nyomógombosra cserélni, így csak annyi ideig ürít a rendszer, amíg lenyomva tartjuk.
  • Kérjük szakember segítségét. Egyre népszerűbb megoldás, hogy fürdőszobában elhasznált vizet a WC tartályba vezetik. Így a kézmosás vagy zuhanyzás közben elhasznált vizet újra lehet hasznosítani. Napjainkban számos eszközt lehet a WC tartályba szerelni, ami szabályozza a tartályba kerülő víz mennyiségét.

Mindenkinek van jól bevált praktikája, osszátok meg velünk a sajátotokat! Jövő héten újra jelentkezünk, még jobban beleássuk magunkat a témába és a tanulságokat megosztjuk veletek. Kövessetek minket, hogy hétről hétre hasznos érdekességekkel gazdagodjatok a vízről! Addig is figyelj a magad és a munkatársaid egészségére, hidratáld magad a Monti ballonos ásványvízzel!

Kérj egyedi ajánlatot ballonos és hálózati vízadagoló automatához.

A cikk következő részét itt olvashatod.

 

TOVÁBBI HÍREK
Montivíz újabb sikerre a nemzetkőzi porondon
Montivíz újabb sikerre a nemzetkőzi porondon
2024.04.08

Az ESQR (European Society for Quality Research) egy svájci szervezet, aminek a célja, hogy elősegítse a minőségtudatosságot azzal, hogy díjazza a legjobb gyakorlatokat, a kiválóságot és a technológiai innovációt világszerte. 2023-ban a Dubai-ban került sor az ESQR szakmai bizottsága által kiválasztott vállalkozások díjazására. Az eseményre a Montivíz is meghívást kapott a díjvárományosaként.

Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
2024.03.22

A hatékony visszajelzés-adás kulcsfontosságú a sikeres vezetés és az alkalmazottak fejlődése szempontjából. A jó visszajelzések nemcsak képet adnak az alkalmazottaknak a teljesítményükről, hanem elősegítik a fejlődést és motiválnak. A nem megfelelő visszajelzésekkel ellenben az ellentétes hatást érhetjük el, vagyis romboljuk vele a morált és a teljesítményt. Ezért fontos, hogy a menedzsment tisztában legyen azzal, hogyan kell hatékony és konstruktív visszajelzést adni a beosztottaknak.

Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
2024.03.08

A "brain fog" egy mentális állapot, amikor nehéznek érezzük a koncentrációt, a memóriánk kihagy, és az egyszerűbb mindennapi tevékenységeket is jóval nehezebbnek találjuk. Bár az orvostudomány nem tekinti betegségnek, azonban fontos, hogy felismerjük és foglalkozzunk a megelőzésével. Néhány jó tanácsot gyűjtöttünk össze, amivel elkerülhetjük, hogy ködös aggyal ébredjünk.

Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
2024.02.23

Valószínűleg legtöbbünk már megtapasztalta az úgynevezett “brain fog”, vagyis az agyi köd érzést, még ha nem is voltunk tudatában a dolognak. Az agyi köd egy zavaros érzés, amikor nem tudunk koncentrálni, kimerültnek érezzük magunkat, ugyanakkor még sem tudunk aludni vagy pihenni, illetve elfelejtünk dolgokat, vagy egyszerű hibákat, figyelmetlenségeket követünk el. Az agyi ködöt sok minden kiválthatja az alváshiánytól kezdve a hormonális változásokon át, az olyan egészségügyi problémákig, mint például a szorongás, vírusos megbetegedés és Lyme-kór. Bár nem betegségként tartják számon az agyi ködöt, mégis érdemes odafigyelni rá, és megelőzni.

Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
2024.02.14

Az introvertált személyiséggel számtalan olyan pozitív tulajdonság társul, ami egy szervezet számára előnyös lehet. Azonban észrevétlenül bele ütközhetünk olyan nehézségekbe, amelyek hátráltatják a visszahozódó személyiségek kibontakozását a munkában. Viszont fontos, hogy erre ne negatívumként tekintsünk, hanem leküzdendő akadályként.

Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
2024.02.02

A mikroplasztik jelenség környezetvédelmi és egészségügyi szempontból egyaránt komoly aggodalomra ad okot. A mikroműanyag szó szerint körülvesz minket: jelen van a vizekben - az ivóvízben is -, a talajban és levegőben. A tápláléklánc alján elhelyezkedő élőlények gyakran összekeverik a tápanyaggal a szabad szemmel sokszor láthatatlan részecskék, amelyek így bejutnak a táplálékláncba. A probléma újdonsága miatt még nincsenek kutatások a mikroplasztik hosszútávú hatásáról, viszont az már most is jól látszik, hogy egészségünkre és környezetünkre egyaránt ártalmas.