Környezetvédelmi világnap
2020.06.05
Környezetvédelem csaknem 50 éve
Minden évben június 5-én rendezik meg a környezetvédelmi világnapot. Először 1972-ben Stockholmban rendezett az ENSZ világkonferenciát ebben a témában, mert már ekkor felmerültek a környezetszennyezés okozta világméretű problémák. Azóta minden évben más-más országban tartanak konferenciát, hogy közös erővel tervezzenek egyre komolyabb lépéseket Földünk megóvása érdekében.
Műanyag: az egyik legnagyobb kártevő
Az utóbbi években a túlzott műanyaghulladék termelésre terelődött a figyelem. Óceánjaink, természetes vizeink egyre nagyobb mértékben szennyezettek, nap mint nap találkozhatunk műanyagzacskóba gabalyodott állatokat és a nyílt vizeken tengődő műanyagszigeteket ábrázoló képekkel. Bár ezek mindenkit elborzasztanak, mégsem tettünk eleget annak érdekében, hogy mérsékeljük a műanyagfelhasználást. Ennek következtében pár éven belül már Magyarországon is életbe lépnek azok a szabályozások, melyek megtiltják az egyszer használatos műanyagok gyártását, felhasználását.
Miért olyan veszélyes a műanyag hulladék? Kattints a képre és tudj meg többet!
Mindig csak egy lépés: kezdj el változtatni!
Te is tehetsz a környezetvédelemért, akár ma is! Kis változtatásokkal érdemes kezdeni: használj újrafelhasználható bevásárlószatyrot, textiltasakot a zöldségek, gyümölcsök vásárlásakor.
Ha a Montivíz ballonos ásványvíz szolgáltatását választod, rengeteg felesleges műanyaghulladéktól mented meg bolygónkat. A kiürült ballonokat összegyűjtjük és alapos tisztítás után újratöltjük, így nem keletkezik hulladék. Tartsd irodádat, üzemedet is “Zölden”, használj ballonos vízadagoló automatát vagy hálózati vízadagolót!
TOVÁBBI HÍREK

Hogyan teremtsünk pozitív vállalati légkört?
2023.12.08Nem mindig könnyű kialakítani és fenntartani a munkahelyi kapcsolatokat, mivel időt és energiát igényelnek. Azonban az erőfeszítések megéri, mivel a pozitív munkahelyi kapcsolatok hozzájárulnak a közös célok eléréséhez és növelik a munkahelyi siker esélyeit.

Miért fontos a pozitív légkör a munkahelyen?
2023.12.01A munkahelyi kapcsolatoknak és légkörnek nagyobb hatása van a dolgozók közérzetére és teljesítményére, mint sokan gondolnák. Ha szilárd és jó kapcsolatokat ápolunk csapatunkkal, akkor örömmel fogunk munkába menni. Ez a pozitív érzés és hozzáállás munkahatékonyságunkon és teljesítményünkön is meglátszik.

Hogyan alkalmazkodjunk a téli időszámításhoz?
2023.11.28A tél már kopogtat az ajtónkon, a nappalok rövidek és zimankósak, az éjszakák hosszúak és hidegek. A téli hónapok - sokszor észrevétlenül - csökkentik motivációnkat, és megnehezíti az összpontosítást a munkára. Szerencsére egy kis odafigyeléssel, néhány apró “lifehack”-kel - vagyis apró trükkel - ellensúlyozni tudjuk a hideg hónapokkal járó nehézségeket.

Hogyan dolgozzunk munkaórák helyett az eredményekért?
2023.11.17A munka eredményességének érdekében a vállalkozásoknak kizárólag arra kell koncentrálniuk, hogy az alkalmazottaknak milyen feladatokat kell elvégezniük és azt milyen minőségben kell tenniük. Ez az úgynevezett eredményközpontú munkakörnyezet alapja. Egyszerűen hangzik, nem igaz? A gyakorlatban egy kicsit bonyolultabb, de egy kis szemléletváltással gyorsan nagy lépéseket tehetünk az irányába.

Hogyan tegyük a tanulást a mindennapok részévé?
2023.11.10A modern vezetők hatásköre túlmutat a hagyományosan megszokottnál. Nemcsak a munkafolyamatokat és a projekteket kell irányítani, illetve kulcsfontosságú döntéseket hozni, hanem a csapat fejlődését is ösztönözni és támogatni kell. A munkavállalók ideje véges, de kritikus hiba lenne, ha nem tudnánk időt szakítani a tanulásra.

Élelmezési világnap - A víz élet, a víz élelem
2023.10.13Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének kezdeményezésére hívták életre az Élelmezési Világnapot több, mint 50 éve. Az esemény célja, hogy felhívja a világ figyelmét arra, hogy világszerte közel 1 milliárd ember éhezik, miközben világ többi részén a túlsúllyal küzdenek. Idén az Élelmezési világnap reflektor fényében a minden élelmiszer mögött megbúvó felbecsülhetetlen értékű ivóvíz áll.