Környezetvédelmi világnap

2020.06.05

környezetvédelmi világnap

Környezetvédelem csaknem 50 éve

Minden évben június 5-én rendezik meg a környezetvédelmi világnapot. Először 1972-ben Stockholmban rendezett az ENSZ világkonferenciát ebben a témában, mert már ekkor felmerültek a környezetszennyezés okozta világméretű problémák. Azóta minden évben más-más országban tartanak konferenciát, hogy közös erővel tervezzenek egyre komolyabb lépéseket Földünk megóvása érdekében.

Műanyag: az egyik legnagyobb kártevő

Az utóbbi években a túlzott műanyaghulladék termelésre terelődött a figyelem. Óceánjaink, természetes vizeink egyre nagyobb mértékben szennyezettek, nap mint nap találkozhatunk műanyagzacskóba gabalyodott állatokat és a nyílt vizeken tengődő műanyagszigeteket ábrázoló képekkel. Bár ezek mindenkit elborzasztanak, mégsem tettünk eleget annak érdekében, hogy mérsékeljük a műanyagfelhasználást. Ennek következtében pár éven belül már Magyarországon is életbe lépnek azok a szabályozások, melyek megtiltják az egyszer használatos műanyagok gyártását, felhasználását.

Miért olyan veszélyes a műanyag hulladék? Kattints a képre és tudj meg többet!

Mindig csak egy lépés: kezdj el változtatni!

Te is tehetsz a környezetvédelemért, akár ma is! Kis változtatásokkal érdemes kezdeni: használj újrafelhasználható bevásárlószatyrot, textiltasakot a zöldségek, gyümölcsök vásárlásakor.

Ha a Montivíz ballonos ásványvíz szolgáltatását választod, rengeteg felesleges műanyaghulladéktól mented meg bolygónkat. A kiürült ballonokat összegyűjtjük és alapos tisztítás után újratöltjük, így nem keletkezik hulladék. Tartsd irodádat, üzemedet is “Zölden”, használj ballonos vízadagoló automatát vagy hálózati vízadagolót!

Tovább infóért kattints a képre!

TOVÁBBI HÍREK
Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
2024.03.22

A hatékony visszajelzés-adás kulcsfontosságú a sikeres vezetés és az alkalmazottak fejlődése szempontjából. A jó visszajelzések nemcsak képet adnak az alkalmazottaknak a teljesítményükről, hanem elősegítik a fejlődést és motiválnak. A nem megfelelő visszajelzésekkel ellenben az ellentétes hatást érhetjük el, vagyis romboljuk vele a morált és a teljesítményt. Ezért fontos, hogy a menedzsment tisztában legyen azzal, hogyan kell hatékony és konstruktív visszajelzést adni a beosztottaknak.

Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
2024.03.08

A "brain fog" egy mentális állapot, amikor nehéznek érezzük a koncentrációt, a memóriánk kihagy, és az egyszerűbb mindennapi tevékenységeket is jóval nehezebbnek találjuk. Bár az orvostudomány nem tekinti betegségnek, azonban fontos, hogy felismerjük és foglalkozzunk a megelőzésével. Néhány jó tanácsot gyűjtöttünk össze, amivel elkerülhetjük, hogy ködös aggyal ébredjünk.

Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
2024.02.23

Valószínűleg legtöbbünk már megtapasztalta az úgynevezett “brain fog”, vagyis az agyi köd érzést, még ha nem is voltunk tudatában a dolognak. Az agyi köd egy zavaros érzés, amikor nem tudunk koncentrálni, kimerültnek érezzük magunkat, ugyanakkor még sem tudunk aludni vagy pihenni, illetve elfelejtünk dolgokat, vagy egyszerű hibákat, figyelmetlenségeket követünk el. Az agyi ködöt sok minden kiválthatja az alváshiánytól kezdve a hormonális változásokon át, az olyan egészségügyi problémákig, mint például a szorongás, vírusos megbetegedés és Lyme-kór. Bár nem betegségként tartják számon az agyi ködöt, mégis érdemes odafigyelni rá, és megelőzni.

Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
2024.02.14

Az introvertált személyiséggel számtalan olyan pozitív tulajdonság társul, ami egy szervezet számára előnyös lehet. Azonban észrevétlenül bele ütközhetünk olyan nehézségekbe, amelyek hátráltatják a visszahozódó személyiségek kibontakozását a munkában. Viszont fontos, hogy erre ne negatívumként tekintsünk, hanem leküzdendő akadályként.

Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
2024.02.02

A mikroplasztik jelenség környezetvédelmi és egészségügyi szempontból egyaránt komoly aggodalomra ad okot. A mikroműanyag szó szerint körülvesz minket: jelen van a vizekben - az ivóvízben is -, a talajban és levegőben. A tápláléklánc alján elhelyezkedő élőlények gyakran összekeverik a tápanyaggal a szabad szemmel sokszor láthatatlan részecskék, amelyek így bejutnak a táplálékláncba. A probléma újdonsága miatt még nincsenek kutatások a mikroplasztik hosszútávú hatásáról, viszont az már most is jól látszik, hogy egészségünkre és környezetünkre egyaránt ártalmas.

Tények és tévhitek az introvertált munkavállalókkal kapcsolatban
Tények és tévhitek az introvertált munkavállalókkal kapcsolatban
2024.01.23

Bár mindenki saját és egyedi személyiséggel rendelkezik, az introvertált munkavállalók számos azonos személyiség jeggyel és tulajdonsággal bírnak. A köztudat legtöbbször a negatív aspektusait emeli ki, ami alapján az introváltakat visszahúzódó, csendes, félénk és szorongó emberekkel azonosítják. Azonban ez távol áll a valóságtól. Az introvertált munkavállalók rengeteg potenciállal rendelkeznek.