A Föld Órája - Kapcsolj le egy pillanatra

2021.03.25

Kapcsolj le, de tartsd nyitva a szemed! Földünk legnagyobb önkéntes akciójára hívja fel a figyelmet a Természetvédelmi Világalap (WWF) szlogenje. Minden év márciusának utolsó szombatján kerül megrendezésre a Föld Órája, amikor a résztvevők egy teljes órára kikapcsolnak minden elektronikus berendezést otthonukban. Te bevállalod?

WWF A Föld Órája 2022

Mikor van a Föld Órája?

Minden évben március utolsó szombatján – kivétel, ha az nagyszombatra esik – rendezik meg az eseményt, azaz a Föld órája 2022-ben március 26.-án lesz. Az eseményt először 2007-ben, Ausztráliában tartották meg, majd a WWF a Föld Óráját a következő évben felkarolta és nemzetközi eseménnyé vált. Világszerte háztartások ezrei kapcsolták le az elektronikus berendezéseket helyi idő szerint 20:30 és 21:30 között.

Mi a célja a kezdeményezésnek?

A Föld órájának célja, hogy felhívja a figyelmet az éghajlatváltozás elleni cselekvés szükségességére. Napjainkra a szimbolikus 60 perc – az idő, ameddig a technológia háttérbe szorul – a természeti értékeink megóvására hívja fel a figyelmet és arra, hogy az emberi tevékenység milyen súlyos nyomot hagy bolygónk felbecsülhetetlen természeti kincsein.

Egyre sürgetőbb az üzenet

Az emberi tevékenységhez köthető globális problémák hatásai napjainkban is érezhetőek. A mértéktelen műanyagszennyezés súlyosan károsítja a vízi élővilágot. Az éghajlatváltozás következménye az egyre nagyobb mértéket öltő elsivatagosodás, ami emberek millióit érinti már napjainkban is közvetlenül.

Ezért fontos, hogy az ehhez hasonló felhívások és események minél szélesebb körhöz jusson el, hogy minél több ember csatlakozhasson hozzá. Vegyél részt te is és oszd meg az üzenetet!

60 perc sötétség a világ minden pontján

Az önkéntes akcióhoz évről évre egyre több ország csatlakozik. Világszerte összesen 40, az UNESCO listáján számon tartott nevezetesség sötétült el egy órára. Többek között az Eiffel torony, a Big Ben, a Kínai Nagy fal és a Sydney-i operaház világítást kapcsolják le 60 percre.

Magyarország is sok helyen sötétségbe borul

Hazánkban is számtalan háztartás csatlakozott a kezdeményezéshez és több település is részt vett a Föld Órája eseményen a felesleges kültéri világítás lekapcsolásával. Számos hazai nevezetesség is sötétségbe borult a tavalyi évben is. Többek között a budai vár, a teljes Óbudai-sziget és a pécsi TV-torony.  

Hogyan csatlakozhatok a Föld Órája eseményhez?

Ahhoz, hogy te is részese legyél az eseménynek, nem kell mást tenned, mint kikapcsolsz otthonodban minden elektronikus eszközt és berendezést szombat este 20:30 és 21:30 között. Illetve ha szeretnéd, részvételed megerősítheted a WWF honlapján.

Az esemény lényege, hogy felhívja a figyelmet a bolygónk értékeinek megőrzésére. Az egy óra sötétségnek szimbolikus jelentősége van, ennél többet is tehetünk Földünk megóvásának érdekében. Az egyik legegyszerűbb dolog, ha csökkentjük műanyag lábnyomunkat. Tedd le te is a műanyagpalackot és válassz helyette környezetbarát megoldást! Hogyan teheted meg egyszerűen és kényelmesen? Nálunk megtalálod a választ!

mikor van a föld órája

Mivel foglaljam el magam?

A Föld Órája egy kiváló lehetőséget nyújt számodra, hogy elszakadj a modern technológiától és felfedezd, hogy az elektromos kütyükön túl is van élet. Számtalan hasznos és szórakoztató elfoglaltságnak hódolhatsz a modern technológia nélkül is! Néhány inspiráló öletettel készültünk:

  • Irány a természet! Derült ég esetén a csillagos égbolt és a Hold elég fényt nyújt ahhoz, hogy biztonságosan tájékozódni tudjunk a szabadban. Egy kis esti séta a közeli parkban vagy tisztáson testnek és léleknek egyaránt jót tesz.
  • Csillagles! Sajnos ez is időjárás függő, és nagyobb városokban a fényszennyezés miatt kivitelezhetetlen. Viszont, ha minden adott hozzá, akkor már csak egy pokróc és egy meleg kabát kell ahhoz, hogy elképesztő élményben legyen részünk.
  • Nézz körbe a városba! Ha szép idő van, de a fényszennyezés miatt nem tudsz gyönyörködni a tiszta égboltban, akkor irány sétálj egyet a városban és nézd meg, hogy mely épületek vesznek részt a kezdeményezésben.
  • Gyertyafényes vacsora! Ha borult az idő, akkor marad a benti elfoglaltság. Egy meghitt, hangulatos vacsora a gyertyafénynél tökéletes program a Föld Órájára.
  • Engedd szabadjára a benned rejlő művészt! Ragadj ecsetet és próbáld ki a festést sötétben. Lehet a vászon hagyományos is, de akár családtagod vagy barátod arca is. A Föld Órája után pedig következhet az eredmény zsűrizése. Egészen biztos, hogy felejthetetlen élmény lesz, még ha a festmény nem is lesz egy műalkotás.
 

TOVÁBBI HÍREK
Hogyan teremtsünk pozitív vállalati légkört?
Hogyan teremtsünk pozitív vállalati légkört?
2023.12.08

Nem mindig könnyű kialakítani és fenntartani a munkahelyi kapcsolatokat, mivel időt és energiát igényelnek. Azonban az erőfeszítések megéri, mivel a pozitív munkahelyi kapcsolatok hozzájárulnak a közös célok eléréséhez és növelik a munkahelyi siker esélyeit.

Miért fontos a pozitív légkör a munkahelyen?
Miért fontos a pozitív légkör a munkahelyen?
2023.12.01

A munkahelyi kapcsolatoknak és légkörnek nagyobb hatása van a dolgozók közérzetére és teljesítményére, mint sokan gondolnák. Ha szilárd és jó kapcsolatokat ápolunk csapatunkkal, akkor örömmel fogunk munkába menni. Ez a pozitív érzés és hozzáállás munkahatékonyságunkon és teljesítményünkön is meglátszik.

Hogyan alkalmazkodjunk a téli időszámításhoz?
Hogyan alkalmazkodjunk a téli időszámításhoz?
2023.11.28

A tél már kopogtat az ajtónkon, a nappalok rövidek és zimankósak, az éjszakák hosszúak és hidegek. A téli hónapok - sokszor észrevétlenül - csökkentik motivációnkat, és megnehezíti az összpontosítást a munkára. Szerencsére egy kis odafigyeléssel, néhány apró “lifehack”-kel - vagyis apró trükkel - ellensúlyozni tudjuk a hideg hónapokkal járó nehézségeket.

Hogyan dolgozzunk munkaórák helyett az eredményekért?
Hogyan dolgozzunk munkaórák helyett az eredményekért?
2023.11.17

A munka eredményességének érdekében a vállalkozásoknak kizárólag arra kell koncentrálniuk, hogy az alkalmazottaknak milyen feladatokat kell elvégezniük és azt milyen minőségben kell tenniük. Ez az úgynevezett eredményközpontú munkakörnyezet alapja. Egyszerűen hangzik, nem igaz? A gyakorlatban egy kicsit bonyolultabb, de egy kis szemléletváltással gyorsan nagy lépéseket tehetünk az irányába.

Hogyan tegyük a tanulást a mindennapok részévé?
Hogyan tegyük a tanulást a mindennapok részévé?
2023.11.10

A modern vezetők hatásköre túlmutat a hagyományosan megszokottnál. Nemcsak a munkafolyamatokat és a projekteket kell irányítani, illetve kulcsfontosságú döntéseket hozni, hanem a csapat fejlődését is ösztönözni és támogatni kell. A munkavállalók ideje véges, de kritikus hiba lenne, ha nem tudnánk időt szakítani a tanulásra.

Élelmezési világnap - A víz élet, a víz élelem
Élelmezési világnap - A víz élet, a víz élelem
2023.10.13

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének kezdeményezésére hívták életre az Élelmezési Világnapot több, mint 50 éve. Az esemény célja, hogy felhívja a világ figyelmét arra, hogy világszerte közel 1 milliárd ember éhezik, miközben világ többi részén a túlsúllyal küzdenek. Idén az Élelmezési világnap reflektor fényében a minden élelmiszer mögött megbúvó felbecsülhetetlen értékű ivóvíz áll.