Miért jó választás a nátriumszegény ásványvíz a hétköznapokra?

2021.12.02

Szervezetünknek naponta 2-3 liter vízre van szüksége. Ha ennek jelentős részét ásványvízzel fedezed, akkor érdemes informálódni a palackos víz ásványianyag-tartalmáról, ugyanis nem csak ízben, hanem szervezetünkre gyakorolt hatásukban is eltérhetnek egymástól a különböző ásványvizek. Mit ajánlanak a szakértők?

nátriumszegény ásványvíz

Nincs két egyforma ásványvíz

A világon több, mint 3000 különböző ásványvíz márka van forgalomban. Hazánk földrajzi elhelyezkedéséből adódóan igazi nagyhatalomnak számít ebben a témában, közel 100 kút rendelkezik ásványvíz minősítéssel. Fogyasztás tekintetében is az élmezőnyben járunk, 2019-es adatok alapján Magyarországon fejenként 126 liter palackozott vizet iszunk, amivel az előkelő harmadik helyet foglaljuk el Európában.

Természetes ásványvíznek azokat a vizeket nevezhetjük, amelyek oldott ásványianyag-tartalma meghaladja az 1000 mg literenkénti értéket vagy legalább 500 mg oldott ásványi anyagot és egy-egy elemet átlagosnál nagyobb mennyiségben tartalmaz.

Az ásványvíz ízét és jellegét elsősorban az oldott ásványi anyagok adják. Ezért a különböző forrásból származó vizek ízben és a szervezetre gyakorolt hatásukban jelentősen eltérhetnek egymástól. Az utóbbi miatt fontos, hogy informálódjunk. Bővebben az ásványvízekről a szövegre kattintva olvashatsz!

Miért kell vigyázni a magas nátrium tartalmú ásványvízzel?

Szervezetünk egészséges működéséhez nélkülözhetetlen elem a nátrium. Szabályozza testünk folyadék háztartását a káliummal és a klórral együtt. Emellett jelentős szerepe van az ideg-, és az izomműködésben, valamint a vérnyomás szabályozásban.

Miért nem ajánlott ilyen feltételek mellett a magas nátrium tartalmú ásványvíz? Egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozás mellett nincs szükségünk nátrium utánpótlásra. Igazából nem a túl alacsony, hanem a túl magas nátrium bevitel jelent problémát napjainkban. 

Magyarországon a férfiak ötször, a nők pedig háromszor több sót, - azaz nátrium-kloridot – fogyasztanak az ajánlott napi bevitelnél. A túlzott só bevitel többek között megemeli a vérnyomást, terheli a vesét és ödémához vezethet.alacsony nátrium tartalmú ásványvíz

Miért ajánlják a szakértők a nátriumszegény ásványvizet?

A szakemberek egyöntetű ajánlása, hogy a mindennapos fogyasztásra, olyan ásványvizet válasszunk, aminek az összes oldott ásványi-anyag tartalma nem haladja meg az 1500 mg/litert. A 2000 mg/liternél magasabb ásványi-anyag tartalmú vizeket kizárólag rövidtávú, kúraszerű használata javasolt.  

A dietetikusok szövetségének ajánlása alapján mindennapos fogyasztásra az alacsony nátrium tartalmú ásványvíz a legideálisabb. A magas nátrium tartalmú ásványvíz fogyasztását csak savtúltermelésessel járó gyomorpanaszok ellen ajánlják kúraszerűen.

Milyen ásványvizet válasszunk?

Nemcsak szervezetünk egészségnek teszünk jót azzal, ha egy kiegyensúlyozott ásványianyag-tartalmú, nátriumszegény ásványvizet választunk. Ahogy korábban írtuk, az ásványvíz ízét nagyrészt az oldott ásványi anyagok határozzák meg. A túl sok oldott ásványi anyag és bizonyos elemek, mint például a nátrium sokszor kellemetlen, sós, kesernyés „gyógyvíz” ízt kölcsönöz az ásványvíznek.

Nem véletlen, hogy az elmúlt években a különböző nemzetközi megmérettetésen azok az ásványvizek végeztek az élmezőnyben, amelyek összes oldott ásványianyag-tartalma 600-700 mg/liter között mozog.

Az ideális választás mindennapra

A festői szépségű Balaton-felvidéken felszínre törő Montivíz kiváló minőségű nátriumszegény ásványvíz. A 200 méter mélyről származó, mészkőrétegek által védett karsztvizünk gazdag olyan ásványi anyagokban, amelyek szervezetünk számára hasznosak.

magas nátrium tartalmú víz

A Monostorapátiban palackozott Montivíz az emberi szervezet számára nélkülözhetetlen magnézium és kalcium tartalma jelentős. Az utóbbi elem biztosítja a csontok szilárdságát, valamint meghatározó szerepe van többek között a véralvadásban és az izomösszehúzódásban. A magnézium pedig a fehérje és szénhidrát anyagcsere egyik legfontosabb eleme, ami szükséges az izmok működéséhez, beleértve a szívizmot.

Emellett a Montivíz jelentős mennyiségben tartalmaz káliumot, ami szintén nélkülözhetetlen elem szervezetünk számára. A legkisebb kálium hiány is veszélyes lehet, ugyanis az ásványi anyagnak létfontosságú szerepe van a szív, az izmok, az idegek és a vese megfelelő működésében.

A Montivíz nem csak testünk egészségére van jótékony hatással, hanem közérzetünkre is. A Káli-medencéből származó, nátriumszegény ásványvíz nem tartalmaz nehézfémet, valamint oldott ásványianyag-tartalma nem haladja meg a 600 mg/litert. Ennek köszönhetően a selymes és jóízű víz tökéletes választás a mindennapokra.

környezetbarát ásványvíz

Nemcsak magadról gondoskodsz

Szolgáltatásunk igénybe vételével nemcsak saját magadról gondoskodhatsz, hanem Földünkről is. A jelentős mennyiségű ásványvíz fogyasztás számunkra egészséges, de bolygónk számára már kevésbé. Az üres ásványvizes palackok sok esetben a természetben végzik hulladékként, ahol közel 500 évre van szükség ahhoz, hogy lebomoljnakak, miközben erősen szennyezik környezetünket.

A Montivíz szolgáltatásával bűntudat nélkül ihatod korlátlan mennyiségben a selymes ízű, egészséges ásványvizet. Cégünk gondoskodik a vizes ballonok utóéletéről. Az ép ballonokat több fázisú tisztítást követően újra töltjük, a hibás ballonokat pedig teljes mértékben újrahasznosítjuk a kupakokkal együtt. Válaszd te is a fenntartható egészséget!

Kattints a linkre és ismerd meg közelebbről a Káli-medence kincsét!

rendelj nátriumszegény ásványvizet

 

TOVÁBBI HÍREK
Hogyan teremtsünk pozitív vállalati légkört?
Hogyan teremtsünk pozitív vállalati légkört?
2023.12.08

Nem mindig könnyű kialakítani és fenntartani a munkahelyi kapcsolatokat, mivel időt és energiát igényelnek. Azonban az erőfeszítések megéri, mivel a pozitív munkahelyi kapcsolatok hozzájárulnak a közös célok eléréséhez és növelik a munkahelyi siker esélyeit.

Miért fontos a pozitív légkör a munkahelyen?
Miért fontos a pozitív légkör a munkahelyen?
2023.12.01

A munkahelyi kapcsolatoknak és légkörnek nagyobb hatása van a dolgozók közérzetére és teljesítményére, mint sokan gondolnák. Ha szilárd és jó kapcsolatokat ápolunk csapatunkkal, akkor örömmel fogunk munkába menni. Ez a pozitív érzés és hozzáállás munkahatékonyságunkon és teljesítményünkön is meglátszik.

Hogyan alkalmazkodjunk a téli időszámításhoz?
Hogyan alkalmazkodjunk a téli időszámításhoz?
2023.11.28

A tél már kopogtat az ajtónkon, a nappalok rövidek és zimankósak, az éjszakák hosszúak és hidegek. A téli hónapok - sokszor észrevétlenül - csökkentik motivációnkat, és megnehezíti az összpontosítást a munkára. Szerencsére egy kis odafigyeléssel, néhány apró “lifehack”-kel - vagyis apró trükkel - ellensúlyozni tudjuk a hideg hónapokkal járó nehézségeket.

Hogyan dolgozzunk munkaórák helyett az eredményekért?
Hogyan dolgozzunk munkaórák helyett az eredményekért?
2023.11.17

A munka eredményességének érdekében a vállalkozásoknak kizárólag arra kell koncentrálniuk, hogy az alkalmazottaknak milyen feladatokat kell elvégezniük és azt milyen minőségben kell tenniük. Ez az úgynevezett eredményközpontú munkakörnyezet alapja. Egyszerűen hangzik, nem igaz? A gyakorlatban egy kicsit bonyolultabb, de egy kis szemléletváltással gyorsan nagy lépéseket tehetünk az irányába.

Hogyan tegyük a tanulást a mindennapok részévé?
Hogyan tegyük a tanulást a mindennapok részévé?
2023.11.10

A modern vezetők hatásköre túlmutat a hagyományosan megszokottnál. Nemcsak a munkafolyamatokat és a projekteket kell irányítani, illetve kulcsfontosságú döntéseket hozni, hanem a csapat fejlődését is ösztönözni és támogatni kell. A munkavállalók ideje véges, de kritikus hiba lenne, ha nem tudnánk időt szakítani a tanulásra.

Élelmezési világnap - A víz élet, a víz élelem
Élelmezési világnap - A víz élet, a víz élelem
2023.10.13

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének kezdeményezésére hívták életre az Élelmezési Világnapot több, mint 50 éve. Az esemény célja, hogy felhívja a világ figyelmét arra, hogy világszerte közel 1 milliárd ember éhezik, miközben világ többi részén a túlsúllyal küzdenek. Idén az Élelmezési világnap reflektor fényében a minden élelmiszer mögött megbúvó felbecsülhetetlen értékű ivóvíz áll.