Vértezd fel magad a télre immunerősítő gyógyteákkal!
2021.11.11
A tél közeledtével érdemes szervezetünk ellenálló képességét megerősíteni. Nem kell rögtön különféle, sokszor hangzatos nevű, méregdrága táplálékkiegészítőket vásárolnunk, hiszen ahogy a mondás is tartja: fűben, fában orvosság. Hatékony és természetes megoldásokkal készültünk immunerősítő teák formájában. Egy finom forró tea nemcsak a testnek, hanem a léleknek is orvosság, különösen borongós hideg időben.
Immunerősítő gyömbér tea
A gyömbért a Távol-Keleten több ezer éve használják gyógy,- és fűszernövénynek egyaránt. Igazi csodaszernek tartják az influenza és a meghűléses betegségek ellen. Az egyik legősibb gyógyhatású növény erősíti az immunrendszert, mérsékli a lázat és az influenza vírusok elpusztításában is kiveszi a részét. Emellett nyugtatóan hat a gyomorra és az időskorral járó ízületi fájdalmakat is enyhíti.
Hogyan készíts igazán hatásos immunerősítő gyömbér teát? Néhány hozzávaló segítségével ízletes és sokoldalú immunerősítő gyógyteát készíthetsz a gyömbérből. Nem kell hozzá más, mint gyömbér, citrom, méz és forró víz.
Gyömbér tea elkészítése: A gyömbért mossuk meg alaposan, majd hámozzuk meg. Ezt követően reszeljük le, ugyanis gyógyhatása az illóolajokban rejtőzik. Öntsük fel forrásban lévő vízzel. Ha kezeletlen héjú vagy bio citromunk van, akkor érdemes reszelni hozzá egy kicsit. Viszont, mielőtt hozzáadnánk a mézet és a citromlevet, hagyjuk kicsit hűlni, mivel a hő hatására az utóbbiak értékes enzimjei bomlásnak indulnak.
A sokoldalú mezei kakukkfű tea
A kakukkfűre elsősorban fűszernövényként tekintünk, gyógyhatása már kevésbé ismert. Mire jó a kakukkfű tea? A gyógynövényből készült főzet sokoldalú immunerősítő. Csillapítja a köhögést és a lázat, illetve segíti szervezetünket a vírusok elleni küzdelemben.
Hogyan alkalmazd a kakukkfű teát? Egy evőkanálnyi (kb. 3 gramm) teafüvet önts fel 2,5-3 dl forrásban lévő vízzel, majd hagyd állni 10-15 percig. Napi három csésze kakukkfű tea fogyasztása ajánlott.
Legismertebb immunerősítő tea, a kamillatea
A kamilla jótékony hatásait legtöbbünknek nem kell bemutatni. A kamilla virág népszerűségét jól mutatja, hogy 2015-óta hungarikumként tartják számon. A szárított virágból készült tea jótékony hatásait hosszan lehetne sorolni. Leggyakrabban megfázáskor szoktuk alkalmazni, mivel hatékonyan enyhíti a felső légúti panaszokat és a torokgyulladás tüneteit, illetve a kamillavirág tea immunerősítő hatása is számottevő.
Kamillatea készítése: Egy csapott kanálnyi szárított kamillavirágot öntsünk fel 2,5-3 dl forró vízzel és fedő alatt hagyjuk állni 5-10 percig. A jótékony illóolajok gyorsan kioldódnak a virágból, ezért tovább nem érdemes áztatni, mivel hosszabb áztatással már csak a keserű anyagok oldódnak ki. A kamillafőzetet kombinálhatjuk mézzel, citromlével és mentalevéllel, aminek eredményeképpen tökéletes immunerősítő teát kapunk.
Echinacea tea
A kasvirágból, vagy más néven echienaceaból kiváló immunerősítő tea készíthető. A benne található glikopén segíti szervezetünk küzdelmét a vírusok ellen és gyulladáscsökkentő hatása sem elhanyagolható. Kúraszerű alkalmazása antibiotikus hatású.
Az echinacea tea elkészítése rendkívül egyszerű. 4-5 teáskanálnyi szárított kasvirágot öntsünk fel fél liter forrásban lévő vízzel. 15-20 perc után már ihatjuk is a tökéletes immunerősítő gyógyteát. Naponta kétszer javasolt a fogyasztása.
Társ a hidegben, az orbáncfű tea
Mire jó az orbáncfű tea? Sok ember hangulatán a tél közeledte nyomot hagy és észrevétlenül felüti a fejét a szezonális depresszió. A gyógynövényből készült tea tökéletes ellenszere a depressziónak, a szorongásnak és az alvászavarnak. Az orbáncfű tea gyógyhatásai itt még nem érnek végett, vírusölő és immunerősítő hatása is jelentős.
Az orbáncfű tea alkalmazása viszont körültekintést igényel. A gyógynövény csak kúraszerűen alkalmazható, maximum 6 hétig, ezt követően minimum egy hónap szünetet kell tartani. Vérhígító és antidepresszáns szedése mellett nem szabad alkalmazni. Emellett várandós nők, illetve epekövesek számára se javasolt fogyasztása. Szívgyógyszer és a tea alkalmazása között 2 órának el kell telnie, mivel az orbáncfű tea mellékhatásaként lassulhat a gyógyszer felszívódása.
C-vitaminban gazdag csipkebogyó tea
A csipkerózsa terméséből készült tea igen népszerű a téli időszakban, ami nem véletlen. A csipkebogyó tea C-vitamin tartalma rendkívül magas, az egyik legjobb természetes C-vitamin forrásunk. Ennek köszönhetően az egyik legjobb immunerősítő tea, ami hatékonyan növeli szervezetünk ellenálló képességét. Emellett jelentős mennyiségű A-, K-, és B-vitamint is tartalmaz.
Csipkebogyó tea elkészítése: A megszokottól eltérően, a csipkebogyó tea készítéséhez nem kell forró víz. Hő Hatására ugyanis a termés C-vitamin tartalma elillan, ezért hideg áztatással készítjük el a csipkebogyó teát. Aminek a legegyszerűbb módja , ha szobahőmérsékletű vízbe tesszük a szárított bogyókat legalább 6 órára. Fogyasztás előtt kicsit fel melegíthetjük, de csak óvatosan, mivel 40°C fok felett már veszít C-vitamin tartalmából a tea.
Vízadagolóval minden egyszerűbb és kényelmesebb
A Montivíz vízadagoló kettős segítséget nyújtanak a hideg beköszöntével. A Monti természetes karsztvíz ásványi-anyagokban gazdag, ami segíti szervezetünk egészséges működését és selymes íze motivál a rendszeres vízfogyasztásra. Emellett forró vizes funkcióval rendelkező gépeinkkel kényelmesen, gombnyomásra készítheted el bármelyik immunerősítő gyógyteát finom ásványvízből. A vízadagoló nyújtotta előnyökről a bővebben olvashatsz a szövegre kattintva.
TOVÁBBI HÍREK

Hogyan teremtsünk pozitív vállalati légkört?
2023.12.08Nem mindig könnyű kialakítani és fenntartani a munkahelyi kapcsolatokat, mivel időt és energiát igényelnek. Azonban az erőfeszítések megéri, mivel a pozitív munkahelyi kapcsolatok hozzájárulnak a közös célok eléréséhez és növelik a munkahelyi siker esélyeit.

Miért fontos a pozitív légkör a munkahelyen?
2023.12.01A munkahelyi kapcsolatoknak és légkörnek nagyobb hatása van a dolgozók közérzetére és teljesítményére, mint sokan gondolnák. Ha szilárd és jó kapcsolatokat ápolunk csapatunkkal, akkor örömmel fogunk munkába menni. Ez a pozitív érzés és hozzáállás munkahatékonyságunkon és teljesítményünkön is meglátszik.

Hogyan alkalmazkodjunk a téli időszámításhoz?
2023.11.28A tél már kopogtat az ajtónkon, a nappalok rövidek és zimankósak, az éjszakák hosszúak és hidegek. A téli hónapok - sokszor észrevétlenül - csökkentik motivációnkat, és megnehezíti az összpontosítást a munkára. Szerencsére egy kis odafigyeléssel, néhány apró “lifehack”-kel - vagyis apró trükkel - ellensúlyozni tudjuk a hideg hónapokkal járó nehézségeket.

Hogyan dolgozzunk munkaórák helyett az eredményekért?
2023.11.17A munka eredményességének érdekében a vállalkozásoknak kizárólag arra kell koncentrálniuk, hogy az alkalmazottaknak milyen feladatokat kell elvégezniük és azt milyen minőségben kell tenniük. Ez az úgynevezett eredményközpontú munkakörnyezet alapja. Egyszerűen hangzik, nem igaz? A gyakorlatban egy kicsit bonyolultabb, de egy kis szemléletváltással gyorsan nagy lépéseket tehetünk az irányába.

Hogyan tegyük a tanulást a mindennapok részévé?
2023.11.10A modern vezetők hatásköre túlmutat a hagyományosan megszokottnál. Nemcsak a munkafolyamatokat és a projekteket kell irányítani, illetve kulcsfontosságú döntéseket hozni, hanem a csapat fejlődését is ösztönözni és támogatni kell. A munkavállalók ideje véges, de kritikus hiba lenne, ha nem tudnánk időt szakítani a tanulásra.

Élelmezési világnap - A víz élet, a víz élelem
2023.10.13Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének kezdeményezésére hívták életre az Élelmezési Világnapot több, mint 50 éve. Az esemény célja, hogy felhívja a világ figyelmét arra, hogy világszerte közel 1 milliárd ember éhezik, miközben világ többi részén a túlsúllyal küzdenek. Idén az Élelmezési világnap reflektor fényében a minden élelmiszer mögött megbúvó felbecsülhetetlen értékű ivóvíz áll.