Március 3. - A vadvilág világnapja

2021.03.03

A világ tele van csodálatos élőlényekkel. A kecsesen szálló madártól kezdve a tengerekben élő fenséges bálnáig számtalan lenyűgöző élőlénnyel találkozhatunk a természetben. A vadon élő állatok világnapja célja, hogy felhívja a figyelmet a mi felelősségünkre. Az emberiség feladata, hogy megőrizze a bolygó élővilágának sokszínűségét.

Vadon élő állatok világnapja 2021

Március 3. - A vadvilág világnapja

1973-ban hozták létre és írták alá az első államok a Washingtoni egyezményt. A megállapodás a veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajokkal való nemzetközi kereskedelmet szabályozza. Az egyezmény aláírásának napját 40 évvel később az ENSZ közgyűlése a vadvilág világnapjának nyilvánította.

Veszélyeztetett állatok védelme

Természetvédelmi Világszövetség adatai alapján közel 33 ezer állatfajt veszélyeztet kihalás és számuk aggasztó mértékben növekszik. Az esemény célja, hogy felhívja az emberek figyelmét bolygónk sokszínű élővilágára valamint arra, hogy mennyire törékeny a természet egyensúlya.

Milyen veszély fenyegeti a vadvilágot?

Napjainkban Földünk élővilágának legnagyobb veszélyforrása az emberiség. Az illegális állatkereskedelem sajnos az egyik legjövedelmezőbb bűncselekmény világszerte. Az elmúlt években a vadon élő állatok és növények illegális kereskedelmének mértéke aggasztó mértékben megnőtt.

Az orvvadászat csak egy a számtalan veszély közül, ami a vadvilágot fenyegeti. A mezőgazdaság egyre több területet hódít el az vadon élő állatok életteréből. Az egyre nagyobb mértékű környezetszennyezés, valamint a globális felmelegedés számos növény-, és állatfajt a kihalás szélére sodort.

vadon élő állatok világnapja

A vízi élővilág védelme

A víz a legértékesebb kincsünk. Nem véletlen, hogy oly sokszor halljuk a kifejezést. A víz elengedhetetlen feltétele a földi életnek. Az óceánokban élő mikroorganizmusok termelik a bolygónk oxigénjének több mint felét. Földünk élőlényeinek közel 80 százaléka a vízben él. Becslések szerint  napjainkra az óceánok 40 százaléka erősen szennyezett az emberi tevékenység miatt. A Montivíz számára kiemelkedő fontossággal bír a környezetvédelem, a legfontosabb természeti kincsünk megőrzése.

Mit tehetek a vadon élő állatokért?

Csökkentsd a műanyaghulladék mennyiségét! A természetbe kerülő műanyagnak körülbelül 500 év a lebomlási ideje. Ha selymes ízű, egészséges ásványvizet szeretnél inni, a műanyag palackok helyett válassz környezetbarát megoldást. A Monti ásványvizet a Káli-medencében töltjük érintetlenül ballonjainkba, melyek újrafelhasználásáról teljes mértékben gondoskodunk. 

Kérj egyedi ajánlatot még ma vagy látogass el webshopunkba és rendeld egyenesen házhoz a ballonba zárt természetet! A Montivíz gondoskodik minden másról!

TOVÁBBI HÍREK
Montivíz újabb sikerre a nemzetkőzi porondon
Montivíz újabb sikerre a nemzetkőzi porondon
2024.04.08

Az ESQR (European Society for Quality Research) egy svájci szervezet, aminek a célja, hogy elősegítse a minőségtudatosságot azzal, hogy díjazza a legjobb gyakorlatokat, a kiválóságot és a technológiai innovációt világszerte. 2023-ban a Dubai-ban került sor az ESQR szakmai bizottsága által kiválasztott vállalkozások díjazására. Az eseményre a Montivíz is meghívást kapott a díjvárományosaként.

Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
2024.03.22

A hatékony visszajelzés-adás kulcsfontosságú a sikeres vezetés és az alkalmazottak fejlődése szempontjából. A jó visszajelzések nemcsak képet adnak az alkalmazottaknak a teljesítményükről, hanem elősegítik a fejlődést és motiválnak. A nem megfelelő visszajelzésekkel ellenben az ellentétes hatást érhetjük el, vagyis romboljuk vele a morált és a teljesítményt. Ezért fontos, hogy a menedzsment tisztában legyen azzal, hogyan kell hatékony és konstruktív visszajelzést adni a beosztottaknak.

Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
2024.03.08

A "brain fog" egy mentális állapot, amikor nehéznek érezzük a koncentrációt, a memóriánk kihagy, és az egyszerűbb mindennapi tevékenységeket is jóval nehezebbnek találjuk. Bár az orvostudomány nem tekinti betegségnek, azonban fontos, hogy felismerjük és foglalkozzunk a megelőzésével. Néhány jó tanácsot gyűjtöttünk össze, amivel elkerülhetjük, hogy ködös aggyal ébredjünk.

Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
2024.02.23

Valószínűleg legtöbbünk már megtapasztalta az úgynevezett “brain fog”, vagyis az agyi köd érzést, még ha nem is voltunk tudatában a dolognak. Az agyi köd egy zavaros érzés, amikor nem tudunk koncentrálni, kimerültnek érezzük magunkat, ugyanakkor még sem tudunk aludni vagy pihenni, illetve elfelejtünk dolgokat, vagy egyszerű hibákat, figyelmetlenségeket követünk el. Az agyi ködöt sok minden kiválthatja az alváshiánytól kezdve a hormonális változásokon át, az olyan egészségügyi problémákig, mint például a szorongás, vírusos megbetegedés és Lyme-kór. Bár nem betegségként tartják számon az agyi ködöt, mégis érdemes odafigyelni rá, és megelőzni.

Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
2024.02.14

Az introvertált személyiséggel számtalan olyan pozitív tulajdonság társul, ami egy szervezet számára előnyös lehet. Azonban észrevétlenül bele ütközhetünk olyan nehézségekbe, amelyek hátráltatják a visszahozódó személyiségek kibontakozását a munkában. Viszont fontos, hogy erre ne negatívumként tekintsünk, hanem leküzdendő akadályként.

Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
2024.02.02

A mikroplasztik jelenség környezetvédelmi és egészségügyi szempontból egyaránt komoly aggodalomra ad okot. A mikroműanyag szó szerint körülvesz minket: jelen van a vizekben - az ivóvízben is -, a talajban és levegőben. A tápláléklánc alján elhelyezkedő élőlények gyakran összekeverik a tápanyaggal a szabad szemmel sokszor láthatatlan részecskék, amelyek így bejutnak a táplálékláncba. A probléma újdonsága miatt még nincsenek kutatások a mikroplasztik hosszútávú hatásáról, viszont az már most is jól látszik, hogy egészségünkre és környezetünkre egyaránt ártalmas.