10 érdekes tény a vízről

2020.09.10

10 érdekesség a vízről

A víz nélkülözhetetlen, éltető elemünk, mégis legtöbbünk keveset tud róla. Hoztunk 10 érdekes tényt, ami kevésbé közismert erről a színtelen, szagtalan folyadékról, ami életünk szerves részét képezi.

Érdekességek a vízről 10 pontban

  1. A Földön található édesvíz készlet 68.7%-a gleccserekbe zárva található meg. Ezt a vizet nem tudjuk hasznosítani, 30 % viszont a “talpunk alatt” rendelkezésre áll világszerte. 2022-ben a Víz világnapjának a főszereplője ez a rejtett kincs, olvasd el a Víz világnapjáról szoló cikkünket

  2. Az édesvíz készlet 1.7%-a jég formájában van jelen, amit szintén nem tudunk hasznosítani.

  3. Egy négy tagú család éves élelmiszerének előállításához évente körülbelül 25000 liter vizet kell felhasználni.

  4. A légkörben több víz található, mint a Föld folyóiban együttvéve.

  5. A víz szabályozza a Föld hőmérsékletét.

  6. Az emberi agy 70%-a víz, nem is kérdés tehát, hogy miért lételemünk a vízfogyasztás és miért elengedhetetlen a megfelelő hidratáltság mentális egészségünk megőrzéséhez

  7. Egyes országokban a népesség fele nem jut tiszta ivóvízhez, és betegszik meg a szennyezett víz fogyasztása miatt.

  8. A csecsemők születésüktől 6 hónapos korukig 7-szer több vizet igényelnek testtömeg kilogrammonként, mint a felnőttek. Mennyi vizet kell pontosan innunk naponta? Kattints a linkre és számold ki egyszerűen!

  9. A világ népességének 85%-a a bolygó szárazabb felén él és sajnos a jelenlegi tendenciák mellett ez az arány évről évre rosszabb lesz az elsivatagosodás miatt.

  10. 1 tonna acél megmunkálásához 300 tonna víz szükséges.

Nencsak érdekességek keringenek a vízről

Az internet világában lépten, nyomon belefuthatunk egy-egy nagyon érdekesnek tűnő állításba a vízzel kapcsolatban. Azonban sokszor ezek mögött nincs semmi valós tartalom. Mi utánajártunk a legnépszerűbb vízivással kapcsolatos állításnak, hogy valóban igaz vagy csak hangzatos tévhit. Olvasd el következő cikkünket, amiben a vízivással kapcsolatos tényeket és tévhiteket tisztázzuk. Kattints a linkre vagy a képre!

érdekességek a vízről

Óvd a Föld vízkészletét!

Egyre szembe tünöbb a tény, hogy ívóvíz készleünk véges. Nagyon fontos tehát, hogy óvjuk környezetünket, hogy ivóvízkészleteink biztonságosak maradjanak, és unokáink számára is rendelkezésre álljanak. 

Tedd Te is környezettudatossá munkahelyedet, fogyasszatok Monti természetes ásványvizet. A Monostorapátiban feltörő karsztvíz selymes ízének és egészséges ásványianyag-összetételének köszönhetően egész nap friss és aktív maradhatsz.

Hogyan járul hozzá a Montivíz a fenntartható jövőhöz? A kiürült 19 literes ásványvizes ballonokat összegyűjtjük és újratöltjük, így óvja a Montivíz a Földet a műanyag hulladéktól. Miért jó választás a ballonos ásványvíz?

Kérd ajánlatunkat ballonos és hálózati automatákhoz, töltsd ki ajánlatkérő űrlapunkat vagy látogass el webshopunkba!

10 érdekes tény a vízről

TOVÁBBI HÍREK
Montivíz újabb sikerre a nemzetkőzi porondon
Montivíz újabb sikerre a nemzetkőzi porondon
2024.04.08

Az ESQR (European Society for Quality Research) egy svájci szervezet, aminek a célja, hogy elősegítse a minőségtudatosságot azzal, hogy díjazza a legjobb gyakorlatokat, a kiválóságot és a technológiai innovációt világszerte. 2023-ban a Dubai-ban került sor az ESQR szakmai bizottsága által kiválasztott vállalkozások díjazására. Az eseményre a Montivíz is meghívást kapott a díjvárományosaként.

Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
Hogyan adjunk megfelelő visszajelzéseket az alkalmazottaknak
2024.03.22

A hatékony visszajelzés-adás kulcsfontosságú a sikeres vezetés és az alkalmazottak fejlődése szempontjából. A jó visszajelzések nemcsak képet adnak az alkalmazottaknak a teljesítményükről, hanem elősegítik a fejlődést és motiválnak. A nem megfelelő visszajelzésekkel ellenben az ellentétes hatást érhetjük el, vagyis romboljuk vele a morált és a teljesítményt. Ezért fontos, hogy a menedzsment tisztában legyen azzal, hogyan kell hatékony és konstruktív visszajelzést adni a beosztottaknak.

Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
Hogyan vedd elejét az úgynevezett ködös agynak?
2024.03.08

A "brain fog" egy mentális állapot, amikor nehéznek érezzük a koncentrációt, a memóriánk kihagy, és az egyszerűbb mindennapi tevékenységeket is jóval nehezebbnek találjuk. Bár az orvostudomány nem tekinti betegségnek, azonban fontos, hogy felismerjük és foglalkozzunk a megelőzésével. Néhány jó tanácsot gyűjtöttünk össze, amivel elkerülhetjük, hogy ködös aggyal ébredjünk.

Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
Mi az agyi köd, és mi áll a hátterében?
2024.02.23

Valószínűleg legtöbbünk már megtapasztalta az úgynevezett “brain fog”, vagyis az agyi köd érzést, még ha nem is voltunk tudatában a dolognak. Az agyi köd egy zavaros érzés, amikor nem tudunk koncentrálni, kimerültnek érezzük magunkat, ugyanakkor még sem tudunk aludni vagy pihenni, illetve elfelejtünk dolgokat, vagy egyszerű hibákat, figyelmetlenségeket követünk el. Az agyi ködöt sok minden kiválthatja az alváshiánytól kezdve a hormonális változásokon át, az olyan egészségügyi problémákig, mint például a szorongás, vírusos megbetegedés és Lyme-kór. Bár nem betegségként tartják számon az agyi ködöt, mégis érdemes odafigyelni rá, és megelőzni.

Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
Az introvertált munkavállalók megértése és támogatása a vállalati környezetben
2024.02.14

Az introvertált személyiséggel számtalan olyan pozitív tulajdonság társul, ami egy szervezet számára előnyös lehet. Azonban észrevétlenül bele ütközhetünk olyan nehézségekbe, amelyek hátráltatják a visszahozódó személyiségek kibontakozását a munkában. Viszont fontos, hogy erre ne negatívumként tekintsünk, hanem leküzdendő akadályként.

Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
Mikroplasztik, a láthatatlan ellenség, ami mindenhol ott van
2024.02.02

A mikroplasztik jelenség környezetvédelmi és egészségügyi szempontból egyaránt komoly aggodalomra ad okot. A mikroműanyag szó szerint körülvesz minket: jelen van a vizekben - az ivóvízben is -, a talajban és levegőben. A tápláléklánc alján elhelyezkedő élőlények gyakran összekeverik a tápanyaggal a szabad szemmel sokszor láthatatlan részecskék, amelyek így bejutnak a táplálékláncba. A probléma újdonsága miatt még nincsenek kutatások a mikroplasztik hosszútávú hatásáról, viszont az már most is jól látszik, hogy egészségünkre és környezetünkre egyaránt ártalmas.